Uus

Aet Mikli

7. detsembril nägi esmakordselt ilmavalgust kitarriajakiri Kitarr, väljaandja Kitarrikool.oü, peatoimetaja Kristo Käo, tegevtoimetaja Andrus Triisberg.

Eesti väiksuse ja seega ka tarbijaskonna suhtelise vähesuse tõttu on vastne väljaanne „kompottajakiri”. Kui muu maailm on näinud klassikalise kitarri ajakirju, teismelistele või vanemale põlvkonnale suunatud kitarriajakirju ning kõikvõimalikku muudele sihtgruppidele spetsialiseerumist, siis Eestis on tegemist sootuks mitmekesise sisuga nišiajakirjaga. Tundmata on stiilipiirid, tavapärane rasvane joon klassikalise ja muu kitarri vahel on kulunud õhukeseks punktiiriks.

Kunagi rääkis estofiilist kitarrist Patrick Zeoli ühel koolitusel pikalt ja põhjalikult kitarri kui instrumendi eelistest ja tugevatest külgedest just selle paljufunktsionaalsuse kontekstis. Äsja ilmunud ajakiri Kitarr on justkui 66 lehekülge tõestust sellele väitele. Juba kitarril mängitavate stiilide rohkus võimaldaks välja anda üsna mitmekesise
ajakirja. Vaheldusrikkust lisavad erinevad aspektid, mida pillimängu juures on võimalik käsitleda: uudised, (kitarrimängu) tehnika, ajalugu, kitarrimänguharjutused ja muud praktilised nõuanded. Kõik see tagab nišiajakirja kohta väga laia ja sisuka teemaringi, asetades selle pilli väga erinevasse stiili- ja kultuurikonteksti (pop-, džäss-, klassikaline muusika ja koolimuusika). Portreelood ja intervjuud tutvustavad mitmeid rikka sisemaailma ja hea suuvärgiga kitarriinimesi (pillimeister Vaido Petser, õpetaja Arne Rütter, kaanestaar Tanel Padar jpt). Need on sedavõrd mahlakas lugemine, et soovitan julgesti ka üsna kitarrivõõrale lugejale.

Ajakiri Kitarr hakkab ilmuma neli korda aastas. Vahepeal saab jooksva kitarrialase info kätte ajakirja veebilehelt www.kitarr. ee, kus kajastatakse kõiki sündmusi, mis nii pikka ajavahet välja ei kannata.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht