Uus: Kuusiku konkursi võitsid Annika Lumi Eestist ja Hongtao Wang Hiinast

Toomas Kuter, konkursi kunstiline juht

11. septembril möödus sada aastat Eesti vokaalmuusika suurkuju Tiit Kuusiku sünnist. Tiit Kuusik sündis Pärnus, kus alustas ka lauluõpinguid kohaliku lauluõpetaja Helene Rebase juures. Ta lõpetas Pärnu poeglaste gümnaasiumi, millest nüüdseks on saanud Pärnu Kuninga tänava põhikool. Seal toimuski nii kuulsat pärnakat meenutav kontsert „Tiit Kuusikule mõeldes” tema sünniaastapäeval kui ka I Tiit Kuusiku nimeline rahvusvaheline kammerlauljate konkurss 27. – 30. oktoobrini. Mäletame ju kõik, et lisaks ooperile oli Tiit Kuusik suurepärane saksa Lied’i ja kammermuusika esitaja.

Esimesele Kuusiku konkursile saabus kaheksa osavõtjat seitsmest riigist: Saksamaalt, Poolast, Ukrainast, Venemaalt, Hiinast, Leedust ja Eestist. Tase oli kõrge ning ettevõtmise perspektiivi märkis mitmel korral ära konkursi žürii esimees, Hamburgi teatri- ja muusikaakadeemia ning Salzburgi muusikakõrgkooli Mozartheum professor Ingrid Kremling-Domanski. Veel kuulusid žüriisse Eesti teatri- ja muusikaakadeemia professor Helin Kapten, Ukraina-Itaalia ooperilavastaja ja produtsent, Luigi Illica nimelise fondi president Tatjana Zozulja, Leedu muusikaakadeemia ja Kaunase konservatooriumi professor Vladimiras Prudnikovas, Valgevene muusikaakadeemia ja Maladetšna kõrgema muusikakooli laulukateedri professor Georgi Jurevitš ning „PromFesti” ja Klaudia Taevi nimelise konkursi kunstiline juht Erki Pehk.

Kahel päeval kõlas Kuninga tänava põhikooli aulas kammermuusika klassika. Konkursi kohustuslikuks palaks, mille esitasid kõik osavõtjad, oli Franz Schuberti „Muusikale”.

Žürii andis välja kolm kolmandat kohta, mille said Magdalena Kulig Poolast, Justina Tomkutė Leedust ja Matthias Dennerle Saksamaalt, ja ühe II koha, mille vääriliseks tunnistati Poola sopran Ewelina Moskal. Esikoht läks samuti jagamisele: selle pälvisid tenor Hongtao Wang Hiinast ning sopran Annika Lumi Eestist. Konkursi parimaks kontsertmeistriks tunnistati Maarja Plink, diplomi kõrge muusikalise kvaliteedi eest said kontsertmeistrid Ülle Rebane, Idajat Ahundov Peterburist ja Asta Juršienė Leedust.

Tiit Kuusiku nimeline II rahvusvaheline kammerlauljate konkurss toimub Pärnus 1. – 4. XI 2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht