Catlin Kaljuste

 

Firmamärk Hula on viis aastat turul olnud. Mida see on andnud tegijatele, noortele moe- ja tekstiilikunstnikele ja kuidas on tarbijad selle vastu võtnud?

 

Viie aastaga on Hula kolinud Tallinna kaubamaja müügipinnalt oma väikesesse stuudiosse vanalinnas Pikal tänaval ning praegu on kavandamisel juba kolmeteistkümnes kollektsioon. See on olnud suuresti otsingute ja proovimiste aeg: Hula on osalenud nii näitustel, moeüritustel kui messidel Eestis ja välismaal, end teistega võrrelnud ning õppinud.

Eelkõige on see andnud ehk noortele vihje, mis siis saaks, kui teeks hoopis ise. Kui ei läheks tööle, vaid teeks endale ise töökoha? Millega tuleb siis kokku puutuda ja milleks valmis olla? Noored disainerid on tänu Eesti Kunstiakadeemia toele saanud võimaluse läbi teha kogu disainiprotsessi oma värskete ideede Hula konteksti sobitamisest kuni kollektsiooni teostamise ja reklaammaterjali ning messiboksi kujunduseni. Seejuures on turusituatsiooni ja meie võimalusi arvestades tõeline väljakutse tuua välja oma erilisus ja tugevamad küljed. Mida meie saame teha teistmoodi kui teised? Lisaks tuleb veel vastutustundega mõelda, et kavandatul oleks nii moraalses kui füüsilises mõttes eluõigus pikemaks ajaks kui üks hooaeg, et me ei toodaks aina juurde trendirõivaid, vaid pigem kandja isikupära rõhutavaid ja süvenemise ning läbimõtlemisega väärtustatud esemeid, mis oleksid ka tööstuslikult toodetavad.

Lisaks on Hula kollektsiooni kavandamine olnud hea meeskonnatöö kogemus, võimalus teha koostööd noorte tekstiili- ja ehtekunstnike, fotograafia-, naha- ning graafilise disaini jt tudengitega. Tekstiilikunstnikele näiteks on see olnud võimalus kavandada kangamuster ning näha, kuidas seda rõivaste või kodutekstiilide puhul reaalselt ka kasutatakse. Ja me oleme rõõmsad, et meil on oma kangas, mida ei saa poest ning mis räägib just sellest, millest meie tahame rääkida, näiteks ravimtaimedest, leiutajatest vms.

Tarbijad on meid vist hästi vastu võtnud, seda küll eelkõige lihtsalt kiidusõnadega, sest disaini tiražeerimise võimalused on meil väga piiratud. Ja stuudio on meil avatud vaid siis, kui ise seal tööd teeme, kuid materjalide otsingud ja asjaajamised viivad meid tihtipeale vanalinnast eemale. Päris kindlasti soovitakse meie asju praegu rohkem, kui meil on pakkuda.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht