Eesti kultuurielu kroonik

REET VARBLANE

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti fotokunsti raamatud on täiendust saanud: ilmunud on Arno Saare kunstnike portreede album.

Arno Saar on kunstimaastikul tuntud tegija, töötanud mitme väljaande fotograafina võis teda näha näituste avamisel ja teistel kunstiüritustel. Ikka fotoaparaadiga ja nagu Saare hea vana sõber filmirežissöör Arvo Iho albumi eessõnas kirjutab: „Kunagi ei näe teda seltskonnas tarka juttu ajamas, vaid ikka pingsa tähelepanuga teisi jälgimas.“ Sirp ja Vasar ning Kultuur ja Elu olid esimesed väljaanded, kus Arno Saare fotosid võis näha.

Uus album „Arno Saar. Kunstnikud“ sisaldab kunstnike portreesid. Enamik neist on pildistatud 1980ndatel, mõned 1990ndate algul, üks on aga üsna värske portree. Jaan Toomikut on Arno Saar jäädvustanud 2020. aastal. Saja kuue kunstniku kõrval on albumisse mahtunud ka kunstinstituudi kauaaegne modell Aino Kalur.

Albumi on andnud välja kirjastus Trükimust OÜ, koostanud, kujundanud ja ka pilte töödelnud on Ivar Tõnissoo. Sada seitse fotot on kolmandik või isegi vähem Arno Saare kõigist kunstnike portreedest.

Albumi eessõna on kirjutanud Arvo Iho. Tema oli see inimene, kelle tõttu ja kaudu Saar fotograafia juurde jõudis. 1977. aastal astus Saar kinoliidu noorte­sektsiooni, kus omandas foto- ja filmitegemise algteadmised, 1980–1984 töötas ta Tallinnfilmis operaator Iho assistendina. Kunst ja kunstnikud ei ole olnud Arno Saare ainuke kirg, tema kaks järgmist albumit tulevad punkarite ja muusikute fotodest. Ka nende väljaandmise taga on Ivar Tõnissoo. Loodetavasti leitakse ka neile toetajaid, kunstnike raamatu väljaandmist on toetanud Jaan Lepp, Jaan Manitski, Jaan Toomik ja Märt Haamer.

Raamatut saab osta Arno Saare veebilehelt www.arnosaar.ee.

Miljard Kilk. Maalikunstnik, oktoober 1983. Lk 39.

Ivar Tõnissoo

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht