Hea aeg

FLO KASEARU, kunstnik

Mis sel aastal hästi läks ja rõõmu tegi?

Tänan küsimuse eest. Super aasta! Väga rõõmus! Tõesti, nii tore aasta on olnud. Palju elatud ja säratud. Ka minul õnnestus kohtuda selle aasta peategelase COVID 19-ga. Lähedaseks pole temaga veel saanud, aga tema varjus olen kopsakaid kunstivaatemänge avanud ja sulgenud, avanud ja sulgenud, kolmanda katse ehitus algab ka kohe nüüd enne jõule veel, kui ikka lubatakse.

Esimesel neist, pealkirjaga „Ohustatud liigid“, oli teemaks väikeettevõtluse sulgemine. Kolm nädalat pärast väljapaneku avamist tuli ootamatu COVID-19 ja pani saatuslikult ka minu ettevõtmise kinni. Milline tabav COVID-19 peegeldus ja reaktsioon Tartu kunstimuuseumi näitusele. Kevadel oli mul au olla kutsutud suhestuma aasta peategelase COVID-19 endaga Kumu saalides. Võiks öelda, et COVID-19 oli näituse kaasautor ja Kati Ilvese kõrval kaaskuraator, sest temata poleks seda võimalust tekkinud. Ka pealkiri „Eriolukord“ tuli tema sulest. Nüüd tulevase Tallinna Kunstihoone näituse „Elust välja lõigatud“ puhul ei teagi, mida COVID-19 teeb. Ootan põnevusega staari sekkumist.

Mulle tundub, et diiva tegutsemisest hoolimata on kunstisaalid ideaalne keskkond, kus saab endiselt käia ühekaupa ja vaadata kunsti ka distantsilt. Kunstisaal on perfektne ruum: seal saab isoleeruda, seal ei hirmuta teiste inimeste lähedus, ei pea näppima midagi, ei pea suhtlema, saab liikuda üksi ja hirmuta. Selline hea, turvaline ja privaatne pakett sinna ja tagasi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht