In memoriam: Riin Kübarsepp

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Riin Kübarsepp

29. X 1978 – 14. X 2015

Pikaajalise haiguse tagajärjel lahkus meie seast kunstikriitik Riin Kübarsepp.

Riin Kübarsepp lõpetas 1997. aastal Tallinna XXI keskkooli humanitaarklassi, 2002. aastal Eesti kunstiakadeemias kunstiteaduse eriala ning 2004. aastal samas õpetajakoolituse lisaeriala. Edaspidi tegutses ta peamiselt vabakutselise kunstikriitikuna.

Ta kirjutas kunstiarvustusi, aga ka muudel kultuuriteemadel Sirbis, Postimehes, KesKus-is, Eesti Päevalehes, Teater. Muusika. Kinos, Eesti Ekspressis, kunst.ee-s ja mujal. Ta on kirjutanud kataloogitekste, uurinud Sadolini kunstikogu ja Järvamaa kunstielu, andnud oma panuse Eesti kunsti esindamisse Moskvas „CDH 200“ näitusel ning mõtestanud kunstnike isikunäitusi.

Põhjalikumalt on ta uurinud Kaljo Põllut ja Visareid. Ta osales kunstiakadeemia soome-ugri ekspeditsioonides ning on kirjutanud nendest välja kasvanud YDI rühma kataloogide saatetekste.

Kübarsepp tegeles kureerimisega Aatriumi, Deco ja Vaala galeriis. Ta õpetas kunstiajalugu Eesti kunstiakadeemia avatud akadeemias ja Academia Gratas, Pirita kloostri Caritase loovuse koolis ning Tallinna kunstikoolis.

Ta oli alati sõbralik ja uudishimulik, seda nii elus kui ka kunstis. Kui ta kirjutas, siis süvenemisega ja põhjalikult, ilmutades lugupidamist käsitletava suhtes. Lähedaste sõnul jäi temast arvutis lahti viimne artikkel TeMuKisse Priit Tenderi joonisfilmist „Ussinuumaja“ ja sellega kaasnev pea poolemeetrine kuhi kasutatud kirjandust kirjutuslaual.

Tal ei olnud eelarvamusi, ta suutis lahata nii peavoolu kui ka äärealade kunstinähtusi, nii uusi kui ka ajaloolisi teemasid. Ilmselt oli ta ainus kunstikriitik, kes peale emakeele ja mõne võõrkeele oskas ka viipekeelt.

Eesti Kunstnike Liit

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht