Ivar Tõnurist 4. X 1937 – 13. V 2017

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

On lahkunud graafik ja akvarellist Ivar Tõnurist.

Ivar Tõnurist sündis Rakveres arsti perekonnas. Keskkooli lõpetas ta Paides 1956. aastal ja asus seejärel õppima Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas graafikuna 1963. aastal. 1960. aastatel osales ta plakatižanri uuenemisprotsessis. 1966. aastal oli ta Raoul Koigi kõrval Ants Laikmaa nimelise kunstistuudio asutajaid Tallinna kultuuriülikooli juures. Aastail 1968–1973 töötas ta ERKIs õppejõuna, seejärel tegutses vabakunstnikuna Tallinnas, Viljandis ja Paides.

Tõnurist on loonud peamiselt sügavtrükitehnikates maastikke, linnavaateid, portreid ja aktikompositsioone, mida iseloomustab looduslähedane laad ning heal joonistusoskusel põhinev stabiilne professionaalne tase. Vabagraafika kõrval on ta teinud ka eksliibriseid. Ta on viljelnud õlimaali ja pastelli, eelistanud aga akvarelli.

Ivar Tõnurist kuulus 1967. aastast Eesti Kunstnike Liitu ja 1999. aastast Eesti Akvarellistide Ühendusse. Näitustel esines ta alates 1958. aastast, sealhulgas Baltimaade akvarelli­triennaalidel alates 1967. aastast. 1967. aastast peale oli tal mitu isikunäitust, viimaseks suuremaks väljapanekuks jäi 2007. aastal näitus Kastellaanimaja galeriis. Mõni aasta hiljem võttis haigus kunstnikult loomejõu.

Eesti Kunstnike Liit avaldab kaastunnet kunstniku lähedastele.

Ivar Tõnuristi ärasaatmine on täna kell 13 Metsakalmistul.

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Akvarellistide Ühendus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht