Kunstiteaduste instituudi talvefoorum: kellele, milleks, miks, kuidas

 

  Kunstiteaduse instituudi tudengid korraldavad talvefoorumi sel aastal neljandat korda: seega võib seda pidada juba tekkivaks traditsiooniks. Tõuke ürituse algatamiseks andis  tähelepanek: vaatamata sellele, et asutakse ühise katuse all, ei puutu kunstist rääkijad ja kunstiloojad sisuliselt kokku. Tundub, et puudu on off-record ajast ja kohast,  et lahata kaasaegses (Eesti) kunstis toimuvaid protsesse, et kuulata, mida räägivad autoriteedid, ning ise kooliseminarides levinud vaikimisbarjäärist üle saada.

Soov mitte sulguda kunstiteadlaste kitsasse ringi tõi kaasa rõhutatult demokraatliku formaadi – foorumi, mida igal aastal haarab katusteema: 2004. aastal oli selleks  “Kunst ja ühiskond”, 2005. aastal “Kunstimaailm ja Teine”, 2006. aastal “Avalik ruum-aktivism-uuskontseptualism-interdistsiplinaarsus”. Keskne mõiste harutatakse koost lahti ning pannakse jälle kokku eri vaatenurkadest ja distsipliinidest lähtuvalt, kusjuures püütakse vältida stereotüüpseid lähenemisi.

KTI  talvefoorum on eskapistlik üritus: igal aastal sõidetakse suurest linnast mõnda väikesesse paika, et keskenduda serveeritavale ja vältida tähelepanu hajumist. Talvefoorum ei lahenda (kohaliku) kunstimaailma eksistentsiaalseid küsimusi, vaid pakub mõningaid vastusevariante, millega hiljem iseseisvalt kodutööd teha.  

Sellel laupäeval ja pühapäeval toimub järjekordne talvefoorum Juurus. Seekord  keskendutakse kujundite taaskasutuse teemale. Kaasaegne kultuur on defineeritav lõputute comeback’ide ja retrolainete kaudu; kaasaegse kunsti meetodiks on kommentaar, repliik, tsitaat, remix, tuunimine, pastišš, brikollaaž, hommage ning nii kipub kogu kunstimassiiv muutuma totaalseks palimpsestiks. Kujundi pideva paigutamisega uude konteksti luuakse seeläbi uus mõte. Räägivad Marek Tamm, David Vseviov, Anneli Porri, Ki wa, Tõnis Kahu, Anders Härm, Jaan Ruus ja Virve Sarapik; workshop’e viivad läbi Mihkel Kleis, Peeter Laurits, Taaskasutuskeskus ning Jaak Rand, Ivar Ravi ja Mart Kangur.

Rohkem talvefoorum.artun.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht