Üleskutse: Joonistuste näitus

 

Joonistuste näitus “Improvisatsioon” toimub Tallinna Kunstihoones 4. VIII – 10. IX. Osavõtutaotlusi ootame 25. aprilliks. Laekunud taotluste põhjal teatatakse žürii valiku tulemused 5. V. Kataloogis reprodutseerimiseks ootame esinejatelt fotosid koos andmetega vähemalt ühest näitusetööst hiljemalt 15. mail. Valitud kunstnike joonistuste vastuvõtt näitusele Kunstihoones 31. VII. Joonistuste materjalide osas piiranguid ei ole. Kunstnikel, kes soovivad esitada ekspositsiooni, mille laius ületab 2 meetrit, palume see eelnevalt kooskõlastada korraldajatega. Ootame loomingulisi lahendusi ja aktiivset osavõttu meie kunstnikelt. Näitus on rahvusvaheline, piiratud arvul kutsume osavõtjaid ka teistelt maadelt. Näituse vältel toimuvad Kunstihoones improvisatsioonilise muusika kontserdid, esinevad meie tuntud interpreedid ja heliloojad. Ootame ettepanekuid sponsoritelt toetamaks peapreemia ja kahe eripreemia määramist nii eesti kui ka rahvusvahelises ekspositsioonis esinejatele.  

Näituse kontseptsioon

Mõtted, nii verbaalsed kui kujundlikud mõtted on kaja. Nende teekonda ei saa kunagi kaardistada. Võime luua üksikuid alateadvusest esile kerkinud pilte.

Joonistus, mis pole täiesti lõplik, ei ole ka poolik, sest pilt kerkib meie teadvusest esile juba tervikliku algena; ka iga fragment on iseeneses tervik. Isegi pooleldi mõeldud mõte, mis sõnaga välja öeldud, sisaldab terviklikku ideed – kas või sellepärast, et sõnu ümbritseb vaikus. Joonistatud kujundit võib kujutleda tühjuses, milles kunstniku liikuv käsi tõmbab piiri lõpmatuse ja lõplikkuse, enda ja maailma vahele. Selles piiritlevas jäljes on kaks vastandlikku protsessi: kontroll ja põgenemine, piiride embamine ja ületamine. Looming liigub mööda põrkumiste ja põgenemiste vahelist takistusriba. Igas eneseavalduses on koos kogemus ja tehtud järeldus, kaks poolt loovad kokku sulades terviku.

Loit Jõekalda, e-post: loitj@online.ee,

tel 6372 210, 5569 6086,

Vappu Thurlow, e-post vappu@hot.ee,

tel: 6210 030, 5674 7157.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht