Mall Vahtre 29. IX 1953 – 21. VIII 2021

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pärast lühikest rasket haigust on lahkunud kunstnik Mall Vahtre (neiupõlvenimega Toom).

Mall Vahtre sündis Lukel, keskhariduse sai Nõo keskkoolis ja läks edasi õppima arhitektuuri kunstiakadeemiasse (toona Eesti Riiklik Kunstiinstituut). Ta lõpetas selle 1977. aastal.

Õpingute ajal abiellus ta 1973. aastal disaini õppiva Silver Vahtrega. Ta pühendus oma elus paljuski perele ja oma abikaasa kirju ja sisuka loomingulise tee toetamisele, kuid ei jätnud kunsti päriselt kõrvale. Nooremas eas huvitas teda maalikunst, eriti akvarell, hiljem oli ta üsnagi edukas graafilise kujundamise vallas. Ta kujundas õige mitmed raamatud, sealhulgas Mart Laari ja Mart Kivastiku teosed, ning 2001. aastal Tartu linna tunnustrükise. 1985. aastal oli Mall Vahtrel ühisnäitus abikaasa Silver Vahtrega Kohtla-Järve põlevkivimuuseumis, 1998. aastal Soomes Kotkas. 2000. aastal oli tal Tartu kunstimuuseumis väike isikunäitus, kus ta pani talle omase täpsuse ja nõudlikkusega välja väikesemõõtmelised ja minimalistlikud akvarellid suures formaadis digitrükkidena. Sealjuures ei olnud kuhugi kadunud akvarellile omane värskus ja pehme koloriit. See oli toonase tehnilise arengu juures suur saavutus. Kuni selle aasta suuremate näitusteni oli ta abikaasa Silver Vahtre mitmekülgse loomingu juures suureks toeks tehnilise toimetaja ja kodukriitikuna.

Abikaasa kõrval jäävad teda leinama kaks last ja kuus lapselast, venna ja õe pere ning paljud tema malbesse loomusesse kiindunud sõbrad.

Ärasaatmine 28. augustil, laupäeval Tartu krematooriumi (Jaama 122) suures kabelis kell 14.

Tartu Kunstnike Liit

Tartu Kunstimuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht