Õie Raudsepp 2. II 1932 – 15. X 2018

15. oktoobril lahkus meie hulgast nahakunstnik Õie Raudsepp.

Õie Raudsepp sündis 2. veebruaril 1932. aastal Valgamaal Tõlliste vallas talulapsena. Ta õppis Õru algkoolis ja lõpetas VII klassi Antsla keskkoolis. 1947. aastal läks ta Tallinna kergetööstustehnikumi, mille lõpetas 1951. aastal. Pärast lühiajalist töötamist Tallinna õmbluskombinaadis jätkas ta õpinguid ERKIs nahkehistöö erialal. ERKI lõpetamise järel algas 1958. aastal tema tööelu kunstitoodete kombinaadi Ars nahkehistööde ateljees, algul mustri­tegija ja meistrina ning aastatel 1973–1987 kunstilise juhina. Õie Raudsepp oli koos abikaasaga aktiivne alpinist ning see harrastus mängis kogu tema elu jooksul olulist rolli.

Kunstilise juhi ameti kõrvalt leidis ta aega loominguks, esinedes pidevalt näitustel 1962. aastast alates. 1973. aastal toimus Õie Raudsepa esimene isikunäitus Tallinna Kunstihoone sektsioonide saalis ja ta astus ka Eesti Kunstnike Liitu.

Tema elutööks kujuneski tegevus Arsi nahkehistöö ateljees. Ta oli ülimalt korrektne, peensusteni nõudlik nii enda kui ka kolleegide suhtes, sõbralik, vaikse häälega, lahke, aga konkreetne. Tema suhtumine töösse oli väärtustav ja avarapilguline: ta hindas kõrgelt ateljeele tehtavaid kavandeid kui kunstiväärtust, süstematiseeris ja säilitas need. Tänu Õie Raudsepale on kavandite paremik säilinud ja jõudnud tarbekunstimuuseumi fondidesse.

Õie Raudsepa tasakaalukas ja nõudlik meelelaad kajastub ka tema loomingus. Rahulik, mahe ja lakooniline, naturaalsetes toonides enamasti voolitehnikas perfektselt teostatud nahatöö mõjub turvaliselt ja sobib igasse aega. Arsi meistri ja ateljee juhina valdas ta tehnikaid täiuslikult ning teostas pidevalt paljudele asutustele ka tellimustöid (külalis-, kroonikaraamatud jms).

Me jääme Õie Raudseppa mäletama hea ja lahke kolleegina, kes võttis erialaüritustest kuni viimaste aastateni aktiivselt osa, oli tähelepanelik kaaslaste suhtes ega unustanud kunagi toetavat naeratust.

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Nahakunstnike Liit

Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht