Pealelend. Anu Liivak

Reet Varblane

Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti valdkonna aastapreemia pälvisid seekord Visible Solutions OÜ, Timo Toots, Marge Monko ja Sigrid Viir Eesti silmapaistva esindamise eest rahvusvahelisel nüüdiskunsti areenil 2012. aastal. Nii seisab kulka kodulehel. See tähendab, et aastapreemia jaotati kuue kunstniku vahel: kolme Visible Solutions OÜ liikme (Karel Koplimets, Taaniel Raudsepp, Sigrid Viir) ja siis veel kord Sigrid Viiru ning Marge Monko ja Timo Tootsi vahel. Miks selline otsus?
Anu Liivak, Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali esimees: Preemiat ei jaotatud kuue kunstniku vahel, vaid kolme kunstniku ja osaühingu Visible Solutions vahel ehk siis summana jaotati preemia neljaks.
Preemia läks jaotamisele tegijate vahel, kes olid edukad, väljapaistvad rahvusvahelisel areenil, nii nagu ka põhjenduses on öeldud. Eesmärk oli möödunud aastal rahvusvahelisel areenil välja paistnud kunstnike tegevuse väärtustamine. Pidasime oluliseks nende esinemist rahvusvahelistel näitustel ja seal saadud rahvusvahelisi auhindu, mille tõttu pälvis ka eesti kunst laiemas plaanis rahvusvahelist tähelepanu. Esmatähenduslikuks pidasime tuua esile saavutusi, mis olid oma kaalukuselt meie arvates üsna tasavägised; individuaalne rahasumma polnud meie seisukohast oluline.
Kulka aastapreemia on seni Eesti suurim tunnustus: seda mitte niivõrd rahalises mõttes, vaid sümboolse kapitalina.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht