Pealelend. Kadri Laas

Reet Varblane

Kas „Tallinna teisipäev” vastas ootustele? Kadri Laas, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht: „Tallinna teisipäev” galeriide ühisavamisena oli esimene omataoline üritus kunstimaastikul ning kuna ürituse peamine eesmärk oli avada galeriid laiemale publikule, siis see eesmärk sai täidetud. Õhtu jooksul käis osalevatest galeriidest läbi sadu inimesi, seega ületas ettevõtmine kindlasti ootused ning on hea näide, kuidas ideepõhiselt ja minimaalsete kuludega saab teha mitmeid galeriisid ühendava ja korraliku publikuarvuga ürituse. Mis rõõmustas kõige enam? Rõõmustas see, et galeriidesse leidsid tee ka inimesed, kes muidu kunstinäituste avamisele ei pruugi sattuda, ning kõige rahulolevamaks tegi mitmekülgne publik: igal galeriil tundus olevat erinev külastajaskond. Oli inimesi, kes tegid kogu neljatunnise maratoni kaasa, ning neidki, kes valisid oma lemmikud programmi seast. Kui kõik need inimesed kokku panna, siis ei ole Tallinna kunstihuviline publik sugugi väike. Kogu ettevalmistava protsessi jooksul oli positiivne see, kui meelsasti galeriid ise ideega kaasa tulid. See tegi meie töö palju lihtsamaks. Ei saa salata, väga hea meel oli ka ilusa ilma üle.

Mis oleks võinud teistmoodi olla?

Üritusel osalevate inimeste arvu tõttu oleks pidanud galeriidevahelisele transpordile rohkem mõtlema. Liiga palju osalejaid on aga asi, millega järgmine kord teame arvestada.

Kas on lootust galeriide jätkuvaks, ka sisulises mõttes, koostööks?

Galeriide jätkuvasse sisulisse koostöösse pole mitte ainult põhjust loota, vaid ka uskuda. EKKAK edendab partnerite koostööd ning lähiajal on plaanis hakata koostama galeriide „Hea tava” dokumenti, mis aitaks galeriimaastikku sisulises plaanis korrastada. Kui kõik hästi läheb, näeb „Tallinna teisipäeva” uuesti 2013. aasta hiliskevadel ning galeriide näitusevahetuse ideed, ka koostöös rahvusvaheliste galeriidega, juba liiguvad.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht