Pealelend. Kateriin Rikken

Reet Varblane

10. mail avati Tallinnas taas uus galerii: sedapuhku rakenduskunstile keskendatud näitusepaik GaleriiPINK. Miks on vaja veel ühte rakenduskunsti galeriid? Kas arhitektuuri- ja disanigaleriist, Hopi galeriist, A-galeriist, Iidast (kaks viimast on küll kitsamalt metallikunsti päralt) ning tarbekunstija disainimuuseumist pole küllalt? Peale eelmainitute on ju terve hulk väiksemaid, küll rohkem müügisalongideks muutunud paiku Tallinna vanalinnas. Kateriin Rikken: GaleriiPINK asub Pelgulinnas, kiviviske kaugusel mööblimajast ning mõneminutise jalutuskäigu kaugusel Telliskivi loomelinnakust. Täpne aadress on Telliskivi 22. Idee avada rakenduskunsti-galerii sündis soovist mitmekesistada galeriimaastikku Tallinnas, pakkuda kunstnikele alternatiivseid võimalusi oma tööde esitlemiseks ka väljaspool vanalinna. Kultuurilembene Põhja-Tallinn sobib selleks ideaalselt. Eesmärgiks oli luua vaba õhkkonnaga galerii, mis oleks hüppelaud noortele kunstnikele julgustamaks neid oma loomingut jagama, aga ka koht, kus kogenumad kunstnikud pakuvad kontrasti ja küpsust kohalikus rakenduskunstimaailmas. Elasin ja õppisin neli aastat Skandinaavias, kus kunstnike, galeriide ning kunstiarmastajate suhted olid märksa tihedamad, kuid ka märksa vabamad. Märkasin, et Eesti kunstnikel puudub tihtipeale tagasiside oma töödele, mistõttu nad ise ei teagi oma võimekusest ja oskustest. Sellest tekkis soov luua sarnaselt Skandinaavias kogetuga mõnus keskkond, mis oleks kunstniku ja vaataja kohtumispaik.

Alustasite noorte klaasikunstnike Kristiina Oppi, Darja Popolitova ja Mai Schultsi näitusega „ … on vaataja silmades”. Miks just klaasikunstiga?

GaleriiPINK on valminud aegamisi, ilma kohustuste ja tähtaegade koormata. Aeg on lasknud galeriil küpseda omas tempos. Avanäituseks sai valitud klaasikunstnike tööd just sellepärast, et ajastus tundus õige ja kohane avada uus galerii noorte kunstnike töödega, kes just alustavad oma tegevust nagu galeriigi.

Mis on järgmiseks plaanis?

Suvel saab galeriis näha noorte rakenduskunstnike ühisnäitust ja ka materjali taaskasutusele keskendatud töid.

Kuidas galeriid rahastatakse?

GaleriiPINK on eragalerii. Galerii käivitamisel on väga palju tehtud vabatahtlikku tööd. Näituse korraldamise eest tuleb ka üüri maksta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht