Pealelend – Maria Arusoo, KKEKi juhataja

REET VARBLANE

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kuni 14. IX saab kandideerida Brüsseli Wielsi kunstiresidentuuri. Möödunud aastal valiti sinna kaks kunstnikku: Paul Kuimet tegutses seal aasta esimesel poolel, Jaanus Samma praegu.

Miks peaks julgustama meie kunstnikke Wielsi kandideerima?

Wiels on üks Euroopa tugevamaid ja huvitavama programmiga kunsti­keskusi, kus läbi aastate on olnud väga hea näituseprogramm, mille abil on kunstiväljal alustatud kaalukaid dialooge. Wielsi keskus pakub teist aastat järjest Eesti kunstnikele ka väga põnevat võimalust kandideerida kuuekuulisse residentuuri. Laekunud avalduste põhjal valib tänavu välja kaks Eesti kunstnikku rahvusvaheline žürii, kuhu kuulub ka Wielsi keskuse direktor Dirk Snauwaert.

Residentuuris osalemine on kunstnikule inspireeriv ja arendav kogemus. See on kasulik juba seepärast, et kuuekuuline programm annab võimaluse süvenenult stuudios töötada. Kõlab lihtsalt, aga tihti kunstnikel see võimalus puudub. KKEK maksab tänu kultuuriministeeriumi toetusele kunstnikule stipendiumi, samuti katab korteri- ja residentuuritasu. Arvan, et asjaolu, et kunstnik saab oma tavaelust veidi eemal olla, annab vajaliku distantsi ja vabaduse ning võimaluse oma loomingut teise nurga alt vaadata.

Lisaks pakub Wielsi residentuur kunstnikule pidevat dialoogivõimalust. Residentuuri mitmest rahvusest kunstnikud omavahel kohtuvad igal nädalal, mentorid on nendega seal viibimise ajal. Mentoritelt saab tagasisidet, lisaks käib ka väliskülalisi. Brüsseli kunstielu on rahvusvaheline ja põnev, seal elamine pakub näituste külastamise ja kunstisündmustes osalemise võimalust, samuti ei asu sugugi kaugel teised Lääne-Euroopa tähtsad kunstilinnad.

Wielsi residentuur on väga hea võimalus võõras keskkonnas elades aktiveerida mõtlemist ja sõlmida uusi kontakte.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht