PEALELEND: Olga Temnikova

R. V.

Tallinnas on hakanud tegutsema mitte ainult uus, vaid lausa uut tüüpi galerii, Temnikova ja Kasela galerii: 2. novembril avasite NO99-teatris jaapani maalikunstnike näituse, käisite Berliini messil. Millega on tegemist? Mida on oodata?        Olga Temnikova : Berliinis korraldasime muu hulgas ka Jaan Toomiku uue lühifilmi „Oleg” linastuse koos Andres Lõo heliliste etteastete ja Edith Karlssoni skulptuuride ekspositsiooniga. Tegutsemist on olnud tõesti palju. Pärast Berliini messi käisime Eesti kunstnike töid näitamas ka Helsingi kunstimessil. 

Kuna peame rahvusvahelise kunstituruga kursis olema, siis osalesime ka Londonis Frieze’i tähtsamatel VIP i sündmustel. Kuigi meie tegevus baseerub erakapitalil, ei ole meil ambitsiooni konkureerida teiste Eesti eragaleriidega, kes näitavad peamiselt kohalikku kunsti. Tänu meie laienevale võrgustikule, proovime pigem tuua Eestisse väliskunsti ja korraldada sündmusi teistmoodi keskkonnas veidi teistsugusele publikule.         

Kui tulla tagasi rahastamisallikate juurde, siis usume Eesti kultuuri rohkem, kui need, kes väidavad, et meie väikese riigi kultuur peab toetuma ainult riigitoetusele ja teisiti ei saa. Me aktsepteerime siinset olukorda sellisena nagu see on: selle turu, kunstnike ja tugistruktuuridega ning üritame selle põhjal midagi uut luua. See tundub konstruktiivne positsioon olevat. Aeg näitab, kas meie õilis  algatus jääb ellu, sest me ei saa kõike seda lõputult vaid oma entusiasmiga kütta. Kui rääkida veel messidest, ka kevadel Viini kunstimessil saadud kogemuse põhjal, siis ega kõikidel galeriidel ei pruugi nüüd hakata neil käima. Osalemine, edukas osalemine eeldab suuri rahalisi investeeringuid, sihikindlat pikaajalist sissetöötamist, põhjalikku kodutööd jne. Eeldab ka seda, et messitööpäev ei lõpe, kui keskuse uksed suletakse.  Eeldab, et oskad väärikalt kunstnikke tutvustada ja ei suru ennast peale nendele inimestele, kes sinu ekspertiisi ei vaja. Eeldab, et saatus lubab sul olla õigel ajal õiges kohas. Aga võib küll öelda, et Eesti kunstil on rahvusvahelisel turul tulevikku.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht