Repliigi korras

Liina Jänes, arhitektuuri sihtkapitali esinaine

Vastusena Karin Hallas-Murula 30. I Sirbis ilmunud artiklile tahan siinkohal hajutada kahtlused Pärnu raamatukogu ja sellele kultuurkapitali arhitektuuri peapreemia määranud otsuse kvaliteedi suhtes.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Markus Kaasik on raamatukogu üks viiest premeeritud autorist. Niipea kui oli selgunud kandidaatide nimekiri ja hakati moodustama žüriid, taandas Markus Kaasik end  otsustamisest. Raamatukogu kandidatuuri esitas Eesti Arhitektide Liit, seesama, kes esitas ka Euroopa Liidu arhitektuuripreemia kandidaadid. Žüriisse oli sihtkapitali liikmetele lisaks juurde kutsutud sisearhitekt Juta Lember. Peapreemia määrati üksmeeles.

See, et raamatukogu kandideeris aastapreemiale just eelmisel aastal (ajal, mil üks tema autoritest on valitud kaheks aastaks sihtkapitali liikmeks), on puhas juhus. Maja põhimaht  sai valmis ja avati lugejatele juba aastal 2002, kuid omavalitsuse tõmbetuultes seisis see kuni möödunud aastani lõpetamata. Lõpuks valminuna on see kõike muud kui keskmine, nagu artiklis märgitud. Raamatukogu on õnnestunud nii mitmel tasandil, et kannaks lisaks parimale tervikobjektile eraldi välja ka sisearhitektuuri või linnaehitusliku lahenduse preemia.

Ja lõpetuseks: sihtkapitalide nõukogusse  valitakse üldjuhul omal erialal aktiivseid inimesi ja erialase aktiivsuse või kõrgvormi eest ei ole kombeks neid karistada. 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht