Tänavused Muuseumirotid

 

Muuseumide möödunud aasta näituste seas parimaks ehk Suure Muuseumiroti vääriliseks tunnistas žürii (kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Peeter Mauer,  Padise kloostri projektijuht Heli Nurger, Ennistuskoda Kanuti esemekonserveerimise osakonna juhataja Heige Peets, kunstiteadlane Mirjam Peil, Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator Vaike Reemann, Eesti Maanteemuuseumi juhataja Marge Rennit ja Eesti Piimandusmuuseumi direktor Ants Välimäe) Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseumi klassikute sarja väljapaneku “Klassikud. Leili Kuldkepp”. Kuraatorid olid ehtekunstnik Maria Valdma ja muuseumi direktriss, ehte- ja metallikunsti kogu kuraator  Merike Alber, äärmiselt elegantse ja ka funktsionaalse kujunduse tegi Inge Raukas.  

Väikesed Muuseumirotid jaotati järgmiselt: Eesti Ajaloomuuseumi “Võsaklaasist kristallini. Johannes Lorup – Eesti rahvusliku klaasitööstuse rajaja” kui suurepäraselt näituseks, raamatuks ja teaduskonverentsiks vormitud teaduslik uurimus,  Eesti Rahva Muuseumi “Valge pluus  ja must seelik. Käsitööleht 1907–1914” kui silmapaistva tasemega konservaatorite ja kuraatorite koostöö ning säilitusnõuete eeskujulik realiseerimine väljapanekul, A. H. Tammsaare muuseumi “Tõde on inimeses” kui julgelt uuenduslike

 

ideedega interaktiivne väljapanek, mis täiendab kaasaegsete vahenditega kirjaniku autentse interjööriga kodu, ja Adamson-Ericu muuseumi, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning  rahvusooperi Estonia koostöös valminud näitus “Kavandist kostüümini. Rahvusooper Estonia 100” kui teatraalselt lavastatud ja huvitavate, näituseteemat hästi avavate töötubadega ning vestlusõhtutega rikastatud väljapanek.

Ajaloomuuseumi näituse kuraator oli muuseumi teadur-koguhoidja Anne Ruussaar, kujundaja muuseumi kunstnik Aime Andresson, pedagoogilise programmi koostas muuseumi pedagoog Triin Siiner, konsultant oli klaasikunstnik, EKA emeriitprofessor  Maie-Ann Raun, helitausta autor helirežissöör Jaak Elling. ERMi näituse kuraatorid olid muuseumi koguhoidja Kaie Kukk ja  Rakvere põhikooli käsitöö ja kodunduse õpetaja Tiiu Muru, kujundas kunstnik Jane Liiv ning haridusprogrammi koostas Kaie Kukk. Tammsaare muuseumi näituse kuraator oli muuseumi juhataja Maarja Vaino, kujundaja disainer Annes Arro ning haridusprogrammi pani kokku muuseumi pedagoog-kuraator Katrin Rändvee. Adamson-Ericu muuseumi, teatrimuuseumi ja Estonia koostöö kuraator ja kujundaja oli teatrikunstnik Kustav-Agu Püüman ning haridusprogrammi pani kokku muuseumi pedagoog Liisi Lauer.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht