Virve Pedari

Virve Pedari16. VII 1951 – 7. VII 2014

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Lahkunud on ehtekunstnik Virve Pedari, juveelikunstile pühendunud looja ja selle traditsioonide jätkaja, oma põlvkonnale hea kaasteeline ja noorematele kvaliteedi etalon.

Ta sündis Virumaal, seal lõpetas Kunda keskkooli. Hingelt kunstnik ja varasest lapseeast joonistamist armastanud noor inimene astus 1970. aastal ERKIsse metallehistöö erialale, kus vaimustus kallis- ja vääriskivide lummavast maailmast ja kust sai kaasa professor Leili Kuldkepi nõudliku töö- ja loomefilosoofia. Pärast kõrgkooli lõppu 1975. a töötas ta rahvatööndusettevõttes Kodu, samal ajal alustas ka ehete kavandamist Ars-Juveelile, kus ta 1988. aastal autoriehtekunstnikuna ka tööd alustas. Seal kujundas ta välja oma tehniliselt täiusliku ja kõigis etappides läbikomponeeritud stiili. Virve loomingu inspiratsiooniallikas oli loodus oma ilus ja mitmekesisuses. Kulda, hõbedasse ja kalliskividesse oskas ta kätkeda selle õrna ja ohustatud ilu, kõike tundlikult stiliseerides, luues habraste ja leidlike konstruktsioonide abil esteetiliselt ja tehniliselt täiuslikke ehteid.

Virve Pedari alustas näitustel esinemist juba viimase kursuse tudengina, tema töid on eksponeeritud ühisnäitustel meil ja väljaspool Eestit ning viiel isikunäitusel Eestis. Ta kuulus Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Metallikunstnike Liitu. Tema ehteid on muuseumide kogudes Eestis ja välismaal, kingitud president Lennart Meri riigivisiidil Rootsi kuninganna Sylviale, leidnud arvukalt imetlevaid kandjaid üle ilma.

Virve on öelnud: „Iga ehe on kui üks väike maailm, mis soovib leida oma kohta suures universumis.” Tema ehted on selle koha leidnud. Ka Virvel oli ja on koht eesti ehtekunstis.

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Metallikunstnike Liit

A-Galerii

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht