Henrik Visnapuu nimeline auhind ootab kandidaate

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) on taastanud Henrik Visnapuu nimelise kirjandus- ja kultuuriauhinna.

Henrik Visnapuu 1949. või 1950. aastal New Yorgis kirjandusõhtul värsse lugemas. KM EKLA, A-37:6666.

Eesti Kirjandusmuuseum

Auhinna pälvib eesti või võõrkeeles ilmunud Eesti-aineline teos, olgu tegu kas proosa, luule, memuaristika või uurimusega. Auhindamisele kuuluvad nii välismaal kui ka Eestis ilmunud teosed, kuid eelistatud on väliseesti ja/või välisriikides ilmunud Eesti või väliseesti aineline teos (uurimus, sündmus), mis teeb Eesti kultuuri ja/või ajalugu maailmas tuntumaks. Esile võidakse tõsta ka elutöö. Auhinda hakatakse välja andma üle aasta.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 1. aprill 2021 ning aadress sirjekiin@hotmail.com. Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid Eestis ja mujal.

ERKÜ annab auhinda välja koos kahe Eesti partneriga, kelleks on Eesti Kirjanike Liit ja Luunja vallavalitsus. Auhinnaga kaasneb kunstiteos, mis tellitakse eesti kunstnikult. Iga koostööpartner nimetab žüriisse ühe esindaja. Tänavu kuuluvad sinna Sirje Kiin, Jürgen Rooste ja Toomas Liivamägi. Žürii valib esitatud kandidaatide seast 1. oktoobriks 2021 välja kuni kuus parimat. Taastatud auhinna esimene laureaat kuulutatakse välja 2. jaanuaril 2022.

Henrik Visnapuu (1890–1951) oli silmapaistev eesti luuletaja, memuarist ja kriitik. Tema nime kandev auhind asutati USAs 1952. aastal. Auhinna esimene laureaat oli August Mälk romaaniga „Tee kaevule“, seejärel on selle pälvinud Arved Viirlaid, Marie Under jpt. Auhinna väljaandmine katkes korraldavate asjaosaliste lahkumise tõttu 2007. aastal.

Vt lähemalt https://www.estosite.org/erku-taastab-henrik-visnapuu-nimelise-kirjandus-ja-kultuuriauhinna/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht