Kirjandusfestivalide nädalavahetus

Jan Kaus

 

 

Kirjanduse suuliseks tutvustamiseks võib valida mitmete formaatide vahel: festivalid, seminarid, konverentsid, ümarlauad, kollokviumid. Mõnegi eesti kirjaniku meelest on viimastel aegadel sellist kirjanduse suulist tutvustamist ehk isegi liiga palju – kirjandus on oma olemuselt kirjalik, kirjas, teda loetakse raamatust.

Siiski tundub ka kirjanduse suulise esitamise vormidel olevat suuri erinevusi. Kirjandust saab suuliseltki tutvustada nii otse kui kaude: kirjanik võib rääkida oma loomingust ise või seda võivad teha teised, asjast huvitunud või asja tundvad inimesed. Samuti võib kirjanik oma loomingust rääkida, olla osa oma loomingu mõtestamisest. Teine viis on ise oma loomingut ette lugeda, olla oma loomingu hääl selle sõna otseses mõttes. Ning just see tundub olevat eriliselt oluline – näha kirjanikku tegevuses, kuulda tema häält, näha tema miimikat, tajuda, kuidas tema hääletoon ja ilmed annavad mõnele kirjalikust kogemusest tuntud tekstile uue elu.

Nädalavahetus annab võimaluse näha paljusid eesti ja ka rahvusvahelise kirjandusilma tegijaid tegevuses, nii Tallinnas kui Tartus. Tallinnas toimub 4. ja 5. mail VII Põhjamaade luulefestival, Tartus aga 3. – 5. maini kirjandusfestival “Prima vista”. Palju esinejaid meilt ja mujalt, vt lähemalt lk 6 ja 7.

 

Põhjamaade luulefestivali kohta vt

http://www.norden.ee/poetry/2007/index.php?file=avainfo

“Prima vista” kohta  http://kirjandusfestival.tartu.ee/

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht