Luulehoiatus!

 

Täna saabub Viljandi linna kohale soe front kevadist luulet, mis toob endaga kaasa luuletorme ja pehmet luulesadu. Luule müristab kuni 14. mai varahommikuni. Kummaline luulenähtus saabub Viljandi kohale juba neljandat aastat järjest. Asjatundjad on selle nähtuse nimetanud luuleÖÖpäevaks. Päevasel ajal jälgime tormi kulgu luulematkadel Viljandi linna salapärastel ja inspireerivatel tänavatel (algusega Viljandi kultuuriakadeemiast kell 14 ja 17). Luulematkade kulg peatub, et jälgida noorte luulesähvatusi. Tugevate luule-iilide ajal ootab meid külla Viljandi linnaraamatukogu, kus tormikatet pakuvad ja oma loomingu saladusi avavad kogenud luulesünoptikud Merca, Heiti Kender, Hasso Krull ja üllatuskülalised, kelle isik jääb teadmatusse viimsete hetkedeni (vihma ja külma korral paiskub luuletorm laiali Viljandi linnaraamatukogus).

Öösel, alates kella 21.30st saab luuletormi eest varjuda Viljandi kultuuriakadeemia musta saali, kus pehmetel mattidel naudime vahetut luulet, mida meile pakutakse läbi laulu, tantsu, muusika ja sõna. Kui kondid kangestuvad, võib ennast sirutama tulla kogu öö avatud omaluule vabalavale või lasta end ergutada üllatuskülaliste poolt (Jan Kaus, Peeker Vägi). Öine luulemaraton kestab tormi raugemiseni varajastel hommikutundidel.

Nähtuse nimega luuleÖÖpäev põhjustajad on MTÜ UUP! ja Viljandi kultuuriakadeemia tudengid eesotsas tormikorraldaja Vilja Rebasega.

Luuletormi eest pakuvad kaitset Viljandi kultuuriakadeemia, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp, hasartmängumaksu nõukogu, Viljandi linnaraamatukogu, Dag Reklaam ja Rema 1000.

Tule osa saama mitmekülgsest luulenägemusest. Sind on hoiatatud!

14.00 I luulematk, algsega Viljandi kultuuriakadeemiast

14.15 (orienteeruvalt) kohtumine Viljandi linnaraamatukogus: Merca

17.00 II luulematk, algusega Viljandi kultuuriakadeemiast

17.45 (orienteeruvalt) kohtumine Viljandi linnaraamatukogus: Heiti Kender

20.00 kohtumine Viljandi kultuuriakadeemias: Hasso Krull

21.00 öine luulemaraton Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis

23.30 kohtumine: Jan Kaus, Peeker Vägi

Tanel Jan Palgi, palgi@kultuur.edu.ee, 55 37 193

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht