Luulevõistlus „Mis maa see on?”

Sirp

Tänavu täitub Eduard Vilde romaani „Mahtra sõda” ilmumisest 110 aastat. Selle sündmuse tähistamiseks ja Eesti vabariigi saabuvaks 95. aastapäevaks kuulutab Eduard Vilde muuseum välja luulevõistluse koolinoortele ja üliõpilastele pealkirjaga „Mis maa see on?”  Mis maa see on, siin pole ühtki mäge, vaid metsad lõputud ja laukasood, kuid siinne rahvas täis on imeväge ja kummalised nende laululood. (Peeter Volkonski) Kodumaast kirjutada pole lihtne, liig tihe on side inimese ja tema kodu vahel. Kerge on libastuda ja minna ülitundeliseks või langeda klišeedesse. Sellepärast on vaja, et sina, noor, oma värske pilgu ning terava ja otsekohese ütlemisega paneksid paberile, mida arvad Eestist, kus elad, mida tunned selle maa vastu, mida pead oma kodumaaks. Mis sellest, et enne sind on juba paljud sama teinud. Mis sellest, et sinu eel on sõnu seadnud sellised luuletajad nagu Kristjan Jaak Peterson, Lydia Koidula, Peeter Volkonski, Chalice ... Sinu nimi võib olla järgmine kodumaast nii hästi ja tabavalt kirjutanute seas. Peaasi, et oled siiras selles, mida kirjutad.

Võistlustingimused:
Toimumise aeg 21. IX –31. X 2012.
1. Luuletuste vormile piiranguid ei ole.
2. Esitatud luuletus peab olema teemale vastav eestikeelne originaal, mis võib olla kirjutatud enne võistluse väljakuulutamist või spetsiaalselt selle tarbeks.
3. Töid võib saata postiga. Kirja saajaks tuleb märkida „Luulekonkurss” ning kiri tuleb saata aadressil E. Vilde muuseum, Roheline aas 3, Tallinn 10123.
4. E-kiri saata vilde@linnamuuseum.ee, pealkirjaks palun märkida „Luulekonkurss”.
5. Luuletuste esitamise lõpptähtaeg on 31. X. Tavaposti puhul arvestatakse kirju, mis kannavad hiljemalt 31.10.2012 postitemplit.
6. Kõigi võistlustööde puhul peab olema märgitud autori ees- ja perekonnanimi, vanusegrupp ja kontaktandmed (e-posti aadress, telefoninumber). Kui võistlustöö esitatakse pseudonüümi all, siis tuleb autoril märkida ka kodanikunimi, et temaga saaks ühendust võtta.
7. Puuduvate kontaktandmete puhul tööd ei arvestata.
8. Žüriil on õigus nõudmistele mittevastavad tööd võistluselt kõrvaldada.
9. Žürii valib välja 20 paremat luuletust.
10. Võisteldakse kolmes vanusegrupis: põhikool, gümnaasium ja tudengid.
11. Võitjad saavad auhinnaks põneva ja meeleoluka ekskursiooni Tallinna teletorni.
12. Võitjate looming avaldatakse Vilde muuseumi kodulehel ja Facebooki lehel. Elav esitus toimub muuseumi luuleõhtutel novembris ja detsembris.
13. Žürii annab ka tagasisidet noortele autoritele ja võimalusel avaldame järgmisel aastal kogumiku.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht