Nagu nalja!

Doris Kareva

Luigetiigi lähistel, Vilde muuseumi ees peetakse 15. septembril juba viiendat korda Eesti kirjanduse sügislaata, erilise tähelepanu osaliseks saab seekord naljakirjandus.

Oma uudiskaupa pakub kümmekond kirjastust, vanemate raamatutega on väljas MTÜ Uuskasutuskeskus, MTÜ Raamaturinglus ja Tallinna Keskraamatukogu, mõnelgi paneb aga südame hüppama MTÜ Kirbuturg organiseeritud raamatukirbukas.

Kell 12 loeb Ilmar Trull lastele muuseumi ruumes oma naljaluulet, kell 14 vestlevad seal omavahel humoristid Mart Juur ja Andrus Kivirähk, katsuvad naljal kui nähtusel sabast kinni saada.

Laadakülaliste tuju hoiab heaperemehelikult ülal hr Vilde isiklikult ning lõuameeste naljahambaid aitab teritada pilke- ja naljaajakiri Pilkaja. Laada ajal on muuseumis võimalik vaadata Tartu linnamuuseumi näitust „O. Lutsu „Kevade” 100”. Laadapäeval esitletakse ka Linda Vildele pühendatud raamatut „Looriga ja loorita”, kus kirjeldatakse pruudiloori kandmistavasid Eestis. Muuseumisse on sissepääs sel päeval tasuta.

Ka lastele jätkub tegevust küllaga. Vilde muuseumi verandal seab end harjumuspäraselt sisse laste lugemispesa, kus koos Tallinna keskraamatukogu töötajatega saab muu hulgas meisterdada sokiloomi, mängida lõbusaid sõna- ja keelemänge ning vaadata ülilühinäidendeid. Lasteajakiri Täheke kutsub lapsi võistlema eesti naljakirjanike portreede joonistamises, kohal on ka laste suur lemmik Jänku-Juss.

Naer on terviseks ja et lugemishuviliste füüsis päriselt ei känguks, on laadal võimalus sõna otseses mõttes nalja visata või õnne proovida loterii-allegril, kinnitada keha õdusas õuekohvikus või kohtuda vanade ja uute tuttavatega, eesti kirjanike ja kirjandussõpradega Kadrioru seltsimajas. Vilde viskab villast nagu nalja!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht