Pealelend: Jan Kaus, kirjandusfestivali „HeadReadi” toimkonna liige

Pille-Riin Larm

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

28. maist 1. juunini toimub Tallinnas juba kuuendat korda kirjandusfestival „HeadRead”. Festivalil osaleb 22 väliskülalist ning arvukalt eesti kirjanikke, kavas on vestlusringe, ettelugemisi, jalutuskäike jpm.
Mille poolest on tänavune „HeadRead” eriline? Keda seekordse festivali külalistest või missugust sündmust tahaksite iseäranis esile tuua?
Ühe kirjandusfestivali koostamise ja kajastamisega kaasneb alati materjali doseerimise probleem. Kuna festival eeldab tavapärasest suuremat intensiivsust  – ning tihe kava on ju festivali eelis, sageli lausa trump –, siis ikka ja jälle tekib hetki, mil mõni väärt sündmus pälvib vähem eelreklaami ja vastukaja kui mõni teine. Seetõttu on esimese hooga väga raske sellisele küsimusele vastata. Esile tõsta tahaks kõike.
Kuna tänavune „HeadRead” saab hoo sisse teisiti kui varem, siis soovitaksin osaleda sissejuhatuseks sündmusel, mis leiab aset paar päeva enne festivali „ametlikku” algust, kohtumisel, mis liigutub ühtlasi üheks festivali tipphetkeks. Nimelt esineb juba sel pühapäeval, 25. mail Kirjanike Majas inglise kirjanik William Boyd. Neile, kes loevad regulaarselt uuemat tõlkekirjandust, peaks vestlus Boydiga ilma pikema kahtluseta tunduma tõeliselt huvitav. Ta on mitmekülgne autor, kellel on eesti keeles ilmunud neli romaani, kusjuures seni viimane tõlge, 2012. aastal ilmunud „Harilikud äikese­tormid“ sobib nii neile, kes tahavad lugeda põnevat krimilugu, neile, kes naudivad linnapoeetikat – „Harilikke äikesetorme” lugedes võib veenduda, et Londoni kesklinnas on võimalik ennast kenasti lageda taeva alla ära peita –, kui ka neile, keda huvitavad inimpsüühika nüansid.
Aga muidugi pole kohtumine Boydiga ainus festivali tipphetk. Võtaksin appi gastronoomilise metafoori: kui festival on pidusöök, siis Boyd on eksklusiivne eelroog, mis sunnib restorani pikemaks jääma ja tagasi tulema. Boydi õhtult saab kaasa võtta festivali põhjaliku kataloogi, mida annab lugeda peaaegu nagu põnevat novellikogu! Samuti leiab kava meie kodulehelt headread.ee
ja võib soovi korral liituda meie Facebooki küljega. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht