Raamatututvustus

 

JUHAN VIIDING Viie CD-plaadi kogu, mis päästab ja toob publikuni Juhan Viidingu hääle, tema enda esitatud luuletused ning laulud koos Tõnis Rätsepa ning Amor Trioga, mille kummastav väljapeetud retrokabaree võlub ka praegu, sest sellist asja peaaegu ei esitata enam. Plaadid jagunevad: 1) Jüri Üdi. Valik luuletusi. Eesti noort luulet. 1975. 2) Juhan Viidingu plaat ?2.12.1984?, klaveril Tõnis Rätsep. 3) Juhan Viidingu ja Tõnis Rätsepa kassett ?Öötöö? (kava lindistatud Heliloojate Majas, 1989). 4) ?Amor Trio? (1972). 5) ?Avatud laul?. Valik Juhan Viidingu tekstidest autori esituses. Eesti Raadio heliarhiivist. Koostanud Riina Viiding. Plaate esitleti sel nädalal musta laega saalis, kuhu publikum äragi ei tahtnud mahtuda. Teine ring on alanud: Juhan Viiding tähendab midagi ka uutele noortele, arvatavasti võlub eriti selle hääle kindlus, mingi teise aja mässuvaim ja selgroog, mida täna harva kohtab. Saatesõna on kogumikule kirjutanud Elo Viiding. ARM Music OÜ, 2004.

Mari SaatSURIJA ÜKSILDUSEST

Sügav, filosoofiline esseekogu moraalist, vaimsest haridusest, surija üksildusest, jumalikust hooldusest jpm. Kirjanik arutleb rahulikult ja kindlalt, otsib midagi olulist. Toimetanud Asta Põldmäe, kujundanud Vivika Kalt. Tuum, 2004. 108 lk.

Rein SanderMÄTTA OTSAST

Luuletaja proosaraamat, mõtete ja marginaalide kogumik, linnasaginast eemale tõmbunud loodusmehe pilk. Mõnus tasane lugemine, eskapistlik võimalus ise millestki väiksest ja vaiksest osa saada. Kujundanud Sigrid Pavel ja Katrin Kaev. Toimetanud Milvi Teesalu. Eesti Raamat, 2004. 152 lk.

VIHIK 7

Kirjutajaiks seekord muidugi Berk Vaher, siis veel Alvar Loog, Kadri Tüür, Olavi Ruitlane, Kristiina Ehin, Jan Kaus, andreas w jpt. Muuhulgas ilmub ka Argo Riistani intervjuu Lapiniga! Vastutav väljaandja Berk Vaher, tegevtoimetaja Priit Kruus. Eesti Kirjanduse Seltsi kvartalikiri on end korralikult sisse töötanud.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht