Raamatututvustus

 

Jaanus AdamsonLÄBIRÄÄKIMISED Kirjutisi 1995 ? 2003. Eesti ühe esiesseisti ja -arvustaja, freudistliku vaatleja valitud tekstid, tähelepanuväärne ja mõnuga loetav metatekstistik. Toimetanud Jaakko Hallas, kujundanud Tiina Tammetalu, registri koostanud Jaanus Adamson. Veljesto, 2004. 216 lk.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 

Svetlan SemenenkoEESTI ALBUM ehk MITTE KÕIK EI OLE VEEL KAOTATUD

Vene luuletaja ja tõlkija vastne kogu, mis on hää märk, et meie kõrval toimub tõepoolest veidi ka ühe teise kultuuri elu. Tundub mõnuga loetav, ajakajaline ja lihtsalt kirjutatud luule. Kolmkeelsele pääliskirjale vastavalt on sisugi kolmkeelne. Tagakaane fotodel meenutab Semenenko mõnd biitnikku (täpsemini Kerouaci). Ilo, 2004. 98 lk.

 

Hellar GrabbiEESTLASTE MAA

Valimik 1953. ? 2003 aasta tekstide seast, suurem jagu raamatu artikleist on varem ilmunud Läänes. Leidub juttu nii kirjandusest, kultuuriloost, rahvusprobleemidest kui vabadusest. Ühe rahvusaate kandja vääriline panus mõttelukku. Kuigi mõne ?punase? poisi võiks sinna nüüd aususe mõttes ka ära mahutada. ?Eesti mõtteloo? sarja peatoimetaja on Hando Runnel, kujundaja Kaljo Põllu. Toimetanud Urmas Tõnisson. Ilmamaa, 2004. 504 lk.

 

Lauri VahtreEESTI AJALUGU

Kiire läbikappamine rahvuslikust ajaloost, korralik õpik, seekord on Savisaar ka pildiga sees. Toimetanud Sulev Vahtre, keeleliselt toimetanud Anu Seidla, kujundanud ja küljendanud Maaja Kukerman. Gümnaasiumiõpik. Ilo, 2004. 334 lk.

 

Heino KiikMITTEMINISTER 1943 ? 1948

Heino Kiige kolmas mälestusteraamat. Ta jätkab samas, lihtsas, poeetilises ja inimlikus laadis; väga veenvalt ja nauditavalt. Seekord siis juba ?uutest aegadest?. Kunstnik Jüri Arrak, korrektuuri lugenud Kristina Schmidt. Ilmamaa, 2004. 334 lk.

 

Kulno SüvalepKAUNIMAD AASTAD SU ELUS

Luuletused ja laulud. Eks ta selline järelarbujalik ole, aga Süvalepa talviklik mäng on vahepääl väga hea, vormikultuuri hoiab ta kõrgel ning suhe teksti on mõnus, humoorikas. Kahju, et teatrimees end luuletajana ei tundnud ning elu ajal miskit kokku ei seadnud. Koostanud Ants Kand, toimetanud Maret Käbin, kujundanud Andres Rõhu. Ilmamaa, 2004. 192 lk.

 

Caesar KaljoKOLM RETKE PÕHJA-JÄÄMEREL JA TALVITUMINE JAMALI POOLSAAREL AASTAIL 1918 ? 1921

Oma elu jooksul poolesajas ametis olnud mehe (1897 ? 1969) reisikiri, mida ilmestavad signaliseerijana Kroonlinnast 1918. aastal ekspeditsiooni alustanud konstruktiivse avantüristi fotod! Kindlasti on see üks põnev poistejutt, aga kõlbab ühe hingetõmbega läbivõtmiseks ka vanadele merekarudele. Saaremaa Muuseumi toimetised 2. Toimetanud Olavi Pesti, Umara, Kuressaare 2004. 135 lk.

 

SÕRVE SÄÄRE OTSA LOOD

Merekultuuriline kogumik pakub ülevaate ja sisselõike Sõrve sääre ajaloost, uurides rohkem mere äärt kui metsa. Juttu tehakse sadamaist, laevavrakkidest, suurtükipatareidest, kabelitest, mõisatest, tongreitest, päästemeestest, põllumajandusest jpm., mille ühisnimetajaks on inimese tegutsemine Sõrve poolsaarel. Omaette fookusse kerkib sõrulaste traagiline saatus II maailmasõjas ja sellele järgnenud laoses. Saaremaa Merekultuuri Seltsi toimetised on koostanud Bruno Pao, toimetanud Olavi Pesti. Kuressaare 2004. 114 lk.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht