Raamatututvustus

 

Mathura KAKS TUULEHOOGU

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rahumeelne mõtte, mulje ja meditatsiooniluule, mõnus lugemine. Säherdune kraam peaks istuma ka mitteniiluulesõpradele. Toimetaja Regina Lauri, kontseptsioon ja teostus Mathura; abistasid Anti Sarap, Andro Küün, Paavo Eensalu. Erakkond, 2004. 71 lk.

 

Lars Christian Adrados, Riinu Rannap, Lars Briggs

EESTI KAHEPAIKSETE VÄLIMÄÄRAJA

Väga tore raamat elukate maailma; see lausa kutsub, välimääraja käes, mätaste vahele ja lombiservale konnakesi ja sisalikke passima. Tegelikult asjalik ja sisukas trükis. Illustreerinud Paul Veenvliet, Urve Sinijärv, Lars Christian Adrados. Koostatud Amphi Consulti, Eesti Keskkonnaministeeriumi ja Matsalu Looduskaitseala ühistööna. Tallinn, 2004. 52 lk.

 

Anne Lill

TRAGÖÖDIALEKSIKON: teemad ja tegelased antiikkreeka teatris

Kasulik ja tähtis vara kirjandus- ja teatrihuvilisele; nimede all ka lood lühidalt ära räägitud; aitab meelde tuletada ja aru saada. Teaduslik toimetaja Ivo Volt, korrektor Leelo Jago, kaanekujundaja Aita Linnas. Tartu Ülikooli Kirjastus, 2004. 354 lk.

 

PÄRIMUSMUUSIKA MUUTUVAS ÜHISKONNAS II

Juttu nii ideoloogiast, identiteedist kui kultuuriloost ja muusikateaduslikest probleemidest. Sarjas ?Töid etnomusikoloogia alalt?. Koostanud ja toimetanud Ingrid Rüütel, keeleliselt toimetanud Kanni Labi, fotod töödelnud Andres Kuperjanov, küljendanud Maris Kuperjanov, kaane kujundanud Tiina Viirelaid. Eesti Kirjandusmuuseumi etnomusikoloogia osakond, Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu, 2004. 179 lk.

J. R.

 

Pille-Riin Purje

JÜRI KRJUKOV

Ülimalt põhjalik, mahukas ja subjektiivne monograafia varalahkunud näitlejast Jüri Krjukovist. Teatrikriitik Pille-Riin Purje on rohkem kui 25 aastat jälginud Krjukovi lavateed, aastate jooksul tehtud sahtlimärkmetest on sündinud näitleja rolliportreed. Raamatu tarvis on autor intervjueerinud üle neljakümne inimese (Krjukovi lähedased, kolleegid). Nii ongi väärika teatriraamatu alapealkirjaks rolliportreed ja mälestuskillud.  Raamat on rikkalikult fotodega illustreeritud. Toimetanud Reet Neimar, kujundanud Kersti Tormis. Eesti Teatriliit, 2004. 631 lk.

 

Jüri Aarma

JAANUS ORGULAS. JÄÄGU SEE

Rohkete fotodega illustreeritud intervjuu-raamat 60 aastat laval esinenud Eesti Draamateatri näitleja Jaanus Orgulasega, küsijaks Jüri Aarma. Kahe teatrimehe vestlus pakub meenutuslikke pildikesi  vanameister Jaanus Orgulase  elust ja tööst, tema pikast lavateest, aga ka omaaegsest alpinismiharrastusest (Orgulas käis esimese eestlasena Elbrusel) ja eluaegsest tulbiarmastusest. Raamatu lõpus on näitleja loomingubiograafia ja isikunimede register. Toimetanud Aime Taevere, kujundanud Hille Jääger. Ilo, 2004. 167 lk.

M.V.

 

AVALÖÖK: UUS MEEDIA JA KUNST EESTIS

Illustreeritud eesti- ja ingliskeelne tekstikogumik on mõeldud eesti digitaalse ja meediakunsti teejuhiks ning sisaldab uute materjalide kõrval ka mitu aastat tagasi kirjutatud tekste. Väljanägemiselt bro?üür, kuid sisult sootuks kopsakam. Tuuli Lepiku, Katrin Kivimaa, Eric Kluitenbergi, Raivo Kelomehe, Indrek Ibruse artiklid puudutavad olulisi teemasid praeguses kontekstis. Välja antud küll ISEA 2004 puhul, kuid ei ole unustatud ka varasemaid festivale ?Interstanding? ja ?offline@online?. Koostanud Katrin Kivimaa, kujundanud Andrei Girich. Eesti Kunstiakadeemia E-meedia keskuse väljaanne, 2004. 108. Lk.

R. V.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht