Raamatututvustus

 

Carl von Clausewitz

SÕJAST

Kindral Carl von Clausewitzist järele jäänud teos. Vahest üks Lääne olulisem sõja-alane, -filosoofiline või -teoreetiline teos. Põnev lugemine ka neile, kes sõdu ajaloolise nähtusena heroiseerima ei kipu. Tõlkinud Krista Räni, toimetanud Andres Langemets, Rein Helme, Peeter Helme. Kujundanud Jüri Kaarma. Eesti Keele Sihtasutus, 2004. 1116 lk.

 

Jaan Oks

ORJAPOJAD

Oksa kirjad, muljendused, mõtisklused, kujutused Saaremaast, väljarännanutest (Samaara kubermangust), kirjandusest, kannatamisest jpm. Lisaks lühikesed uurimused, arutlused Oksa elust, kirjutusest jne mitme eri kirjutaja sulest. Koostanud Hando Runnel, toimetanud Endel Priidel, neile abiks olnud Marika Oper, Kristina Schmidt, Vaino Vahing, kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2004. 422 lk.

 

Leonhard Lapin

TÜHJUS JA RUUM II

1998. aastal ilmunud raamatu jätk, kompositsiooniõpetuse õppevahend akadeemia teisel kursusel. Põhimõisted ja baasfilosoofia, innu ja lustiga kirjutatud asi. Inglise keelde tõlkinud Peeter Tammisto, toimetanud Liina Lutsepp, kujundanud Leonhard Lapin, tehniliselt teostanud Terje Mäepalu. Eesti Kunstiakadeemia kompositsiooni ja värviõpetuse õppetool, 2004. 156 lk.

 

KIHNU LUGÕMIK

Siin on Jõgisalu jutukatkeid ning lastelt ja vanainimestelt kuuldud jutte. Tore, et lisaks lõunaeestlastele hakkavad ka teised kandid oma kultuurilist ja keelelist autonoomiat rihtima. Või vähemasti talletama, seda, mis veel on. Koostanud Ly Leas, Külli Sepp, Evi Vesik, pildid joonistanud Epp Maria Kokamägi ja Jaan Oad, kujundanud Jüri Kass, toimetanud Joel Sang. Kihnu, 2004. 80 lk.

 

ÄITSNEMISE AIGU

Henrik Adamsoni murdeluulevõistlus 1994 ? 2002. Valimik laureaatide, ergutuspreemia saanute või muul moel esile tõstetute murdeluuletusi üle aasta aset leidvalt murdeluulevõistluselt. Mõnus kogumik, hää vaimuga ja kerge lugeda. Koostanud Jüri Viikberg, konsulteerinud, saatesõna kirjutanud Nikolai Baturin, Karl Muru, kaane kujundanud Peeter Laurits, küljendanud Sirje Ratso. Eesti Keele Instituut, Tarvastun 2004. 80 lk.

 

Peeter Ilus

MÕNED LUULETUSEDIlusa järjekordne ilus luulekogu. Sisaldab valiku vanematest luuletustest ning sekka veidi uusi. Kujundanud Tõnis Vint.

Eesti Keele Sihtasutus, 2004.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht