Raamatututvustus

J. R.

Konstantin Konik

VABA MAA

Arsti ja poliitikamehe, idealisti ja terve mõistuse esindaja artiklikogu, mis sisaldab olulisi artikleid nii temalt eneselt kui temast keskeltläbi aastaist 1908 ? 1939. Koniku enda lood räägivad muidugi rahva tervishoiust, poliitikast, isamaalisusest, kultuurist jne. Koostanud Küllo Arjakas ja Hando Runnel, toimetanud Katre Ligi, kujundanud Lembit Küüts. Ilmamaa, 2004. 448 lk.

 

 

Georg Julius von Schultz-Bertram

BALTI IDEALISTI KIRJAD EMALE

Nagu kirjutab Peeter Olesk saatesõnas Tallinnast pärit ülempastori poja ja meditsiinidoktori (1808 ? 1875) kirjadele (1833 ? 1875): ?Tõel on kirjades emale riided seljas, ta ei ole seal alasti nagu kohtutoimikuis?. Kirjad on ilusad, hääs kirjanduslikus stiilis (kultuuriloolised) lugemispalad.  Tõlkinud Ilmar Vene, ?Eesti mõtteloo? sarja peatoimetaja Hando Runnel, kujundaja Kaljo Põllu, toimetaja Urmas Tõnisson. Ilmamaa, 2004. 368 lk.

 

 

Leo Normet

SIBELIUSE KAUDU MAAILMA

Koloriitse muusikateadlase ja helilooja, juugendiuurija artiklite kogu: eesti muusikast, Sibeliusest, soome muusikast, juugendist laiemalt. Sageli teaduslik ja põhjalik, aga samas põnev. Koostanud Sirje Vihma-Normet, toimetanud Endel Priidel, konsulteerinud Mart Humal, kaane kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2004. 464 lk.

 

 

Jane Austen

MANSFIELD PARK

Inglise romaaniklassiku 1814. aastal ilmunud teos on tänini kodumaal üks populaarsemaid teos, milles palju armastust ja huumorit ja irooniat, hästi välja joonistatud tegelaskujusid. Klassikateos säherduste romaanide sõpradele. Tõlkinud Vilma Jürisalu, toimetanud Tõnu Lember, kaane kujundanud Lauri Lahi. Canopus, 2004. 434 lk.

 

 

Eino Laas

OKASPUUD

Metsandusõppejõu ja linnadendroloogi imeilus, põhjalik, eeskätt kõrgkoolides dendroloogia ning ilupuude ja -põõsaste kursuslastele mõeldud raamat okaspuudest. Väga tore ka võhikule. Toimetanud Kristi Kingo ja Katrin Krondel, makett ja kaanekujundus Aage Raud. Atlex, 2004. 360 lk.

 

 

Kaljo Põllu

HIIUMAA RAHVAPÄRANE EHITUSKUNST

Kaljo Põllu järjekordne põhjalik mentaalne retk, suur ja mahukas uurimus, paljude piltide ja skeemidega rännak läbi ajaloo ja kultuurikihtide. Tekst, kaanekujundus ja ideemakett Kaljo Põllu, keeleliselt toimetanud Katre Ligi. Ilmamaa, 2004. 368 lk.

 

 

Keit Sullivan, Mark Cleary, Ginny Sullivan

KIUSAMINE KOOLIS

Mis see on ja kuidas sellega toime tulla? Lapsed lähevad julmemaks, see on fakt. Ja mitte iseenesest, vaid me ise õpetame nad selliseks: löö või ole löödud. See on suurte inimeste reegel. Tööl ja igal pool mujal. Nüüd siis säherdune tõlketeos, mis pakub lahendusi, kuidas probleemiga praktiliselt toime tulla. Proovima peab. Kohustuslik koolipidajaile. Inglise keelest tõlkinud Tiia Krass. Toimetanud Karin Krondel, küljendanud Diana Vaab. Atlex, 2004. 262 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht