Raamatututvustus

T. T.

Jaan Kruusvall

SINETAVAD KAUGUSED.

Valitud proosat

Kaasaegse eesti kirjanduse ühe parema lühiproosameistri esinduslik valik nopitud kuuest varasemast jutukogust. Lisaks kaks lühiromaani. Kruusvalli meditatiivse nostalgia sügavuses tumendab eksistentsiaalne äng. Toimetanud Kai Nurmik. Eesti Raamat, 2004. 421 lk.

 

 

Karl Ristikivi

KLAASSILMADEGA KRISTUS

Klassiku surmajärgse lühiproosakogumiku koostasid tema lähedased kolleegid Kangro, Mägi ja Uibopuu. Kaantevahel enne sõda Eestis ilmunud naljakad külalood, Rootsis valminud lühipalad ja memuaarijupid, milles tulevad selgelt välja Ristikivi esteetilised ja kirjanduslikud tõekspidamised. Varrak, 2004. 216 lk.

 

 

Jaan Tangsoo

VALGUSE VARI

Romaanivõistlusel tähelepanu pälvinud Tangsoo neljas romaan kujutab üht harilikku päeva endale leiba teeniva naise elust tänases Eestis. Päev möödub nagu tavaliselt, aga õhtul tuleb taas tööle minna? bordelli lõbunaiseks. Lugeja peab ise otsustama, kas olla naistöölise kohtumõistja või mõistja. Eesti Raamat, 2004. 160 lk.

 

 

Agu Tammeveski

KOLMEVENNAPÄEV

Tammeveski neljas raamat jutustab ühe noore hispaanlanna asumisest Eestisse ja tema kohtumistest siinsete inimestega. Esile kerkib eesti mentaliteet: kombed, tõekspidamised ja ellusuhtumine. Läbilõikeline tegevus hõlmab viimast kümmet aastat ?meie kõikide elust?. Kaanefotol meigikunstnik Reet Härmat, autori väljaanne, 2004. 80 lk.

 

 

Tarmo Teder

LUUREJUTUD

Tuleb tunnistada, et tahan kirjutamisega ületada oma jälitusluule, nendest läbi sammudes paranoiat teadvustada ja tühistada, aga samas ka uusi pettekujutlusi ja mänge luua. Nii põnev on midagi jahtida ja muukida, olles samal ajal ise tagaaetav. 14 juttu toimetanud Asta Põldmäe, kujundanud Peeter Laurits. Eesti Keele Sihtasutus, 2004. 184 lk.

 

 

Oskar Kruus

VABAKÄIGUVANG

Viimasel aastakümnel mahuliselt eriti viljakaks muutunud doktor Kruusi 32 kaantevahe. Psühholoogilise tõepäraga jutustatud dokumentaalromaan vaatleb kommunistliku kirjamehe ja poliitiku Valter Kaaveri heitlusi, ihalusi ja tõekspidamiste kaotust siin- ja sealpool Peipsi järve. Eesti Keele Sihtasutus, 2004. 142 lk.

 

 

Dezsö Kosztolányi

KORNÉL ESTI PALJASTAMINE

Ungari luuletaja, novellisti ja romaanikirjaniku Kosztolányi (1885 ? 1936) 20 lugu koonduvad kui novellipärg ümber autobiograafilise peategelase Kornél Esti. Alguses tõsielulisena tunduv sündmustik muutub loo arenedes tihedaks, iseäralikuks, intensiivseks, mõistukujuliseks ja ühiskonnakriitiliseks. Ungari keelest tõlkinud Edvin Hiedel. Sarjas ?20. sajandi klassika?, Varrak, 2004. 204 lk.

 

 

Leonid Mlet?in

VÄLISMINISTRID.

Romantikud ja küünikud

Kaasaegse vene ajaloolase raamat on kui erilaadne NSV Liidu ja Venemaa poliitikaelu entsüklopeedia. Ainulaadsetele dokumentidele tuginedes loob Mlet?in alates 1917. aastast ametis olnud kõigi välisministrite portreed ja valgustab riigi poliitikat. Tõlkinud Margus Leemets, toimetanud Marika Mikli. Varrak, 2004. 646 lk.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht