Raamatututvustus

 

Peter Watson

KOHUTAV ILU.

Kahe­küm­nenda sajandi intellektuaalne ajalugu.

Massiivne ja kolossaalne ja üks paremaid mõttekultuurilugusid. Inglise keelest tõlkinud Inna Feldbach, Andres Kask, Sirje

Keevallik, Triinu Pakk-Allmann, Lia Rajandi ja Lauri Vahtre. Varrak, 2004. 952 lk.

 

 

Triin Soomets

TOORMATERJAL

Aasta üks raputavam luulekogu, enamasti lühikesed mänglevad tekstid, sekka mõni pikem ja narratiivsem. Kujundanud

Piia Ruber. Verb, 2004. 60 lk.

 

 

Ben Elton

KÕRGEM SELTSKOND

?Mr Beani? ja ?Blackadder?i? stsenaristina tuntust kogunud inglise satiirikirjanik, lavakoomik on kirjutanud raamatu narkootikumidest ja narkokuritegevusest tänapäeva Inglismaal, selline mürgine sissevaade.  Tõlkinud Anett Raup, toimetanud Anu Rooseniit, korrektuuri lugenud Kaidi Kuivjõgi, küljendanud Jan Gar?nek. Pegasus OÜ, 2005. 356 lk.

 

 

Anthony Horowitz

MÜÜDID JA LEGENDID

35 müüti ja legendi ühe vaimuka ja hää kirjaniku interpretatsioonis, mitte tavalised adaptsioonid, vaid kirjanduslik mäng, hariv päälegi. Kes neid lugusid veel ei tea, peab lugema, ja kes teab, sel on ka päris lõbus. Tõlkinud Kaisa Kaer, toimetanud Krista Kaer, illustreerinud Tim Stevens, Lee Montgomery. Varrak, 2004. 272 lk.

 

 

Reet Kudu

SUGUVÕSA VÕSAS

Siuke eht eesti jutustus, ühe perekonna lugu ja kahe venna ? ärimehe ja luuletaja vastandus isa pärandiga ümberkäimisel. Tuletab natuke mõnd vana rahvajuttu meelde? Toimetanud Juhan Saar, keeleliselt toimetanud Kulla Sisask, kaane kujundanud Endla Tuutma. Faatum, 2004. 70 lk.

 

 

Erika Aulik

VIRU TÄNAV JA TEISED

Mälestusteraamat autorilt, kelle elukäik põimus mitme eesti kultuuri-kirjanduse tipptegijaga. Sellesse elulukku mahuvad Eesti uusima ajaloo valusad perioodid ja argimured ses ajas. Koostanud ja toimetanud Anne Velliste, kujundanud ja küljendanud Jaan Klõ?eiko, sarja kaane ja logo kujundanud Dan Mikkin. Varrak, 2004. 544 lk.

 

 

Naatan Haamer

JÄLJEKULD

Valitud ?pildipalved? ? pildi ja mõtte sümbioos, midagi aasta igaks nädalaks. Ilu- ja otsimiseraamat kristlastele. Kujundanud Meelis Friedenthal. Maalehe Raamat, 2004. 108 lk.

 

 

LINNARUUM ? KAS AINULT ARHITEKTUUR?

Eesti Kujurite Ühenduse skulptuuriseminari materjalid. Autoreiks nt Bernard Gerboud, Pekka Jylhä, Jaak Soans, Jaan Elken, Rael Artel, Triin Ojari, teemaks kõik linnaruumi puutuv. Keeleliselt toimetanud Aili Künstler, tõlkinud Ülle Udam, Aili Vahtrapuu, Eha Viluoja, Ülle Dreifeldt. Eesti Kujurite Ühendus, 2004. 40 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht