Värsisepp Silver

Eesti parim prõmmija Silver Sepp kutsub luuleseiklejaid endaga Ungarisse.

PILLE-RIIN LARM

26. septembril selgitati Tartus poetry slam’i ehk luuleprõmmu Eesti meister 2018. Tasavägises võistluses tuli võitjaks kohalik mees Silver Sepp.

 

Palju õnne! Mis tunded värsket meistrit valdavad?

Olen rõõmus, et slam teksti- ja teemaotsingud käima tõmbas. Üks unistus täitus. See oli väärt väljakutse, mille adrenaliini täis võistlusmoment andis hea terava sõna-suuna, hoidis eksistentsiaalsest melanhooliast, kuhu parasvöötme inimene ehk liiga tihti komistab.

Paljud teavad sind kui fantaasiapillimeest. Küllap tahaksid nad teada, kuidas sai sinust prõmmija. Kuidas?

Ambitsiooniga luulelugemist kohtab harva. Mina kogesin seda esimest korda umbes kümme aastat tagasi Viljandi poetry slam’il ja see sütitas. Kirjutasin peagi oma esimese nätaka, mis algab ridadega: Olin juba mõnda aega püüdnud miskit riimi luua / lugenud Underit, Ennot, Talvikuga teinud sooja // Valgust polnud veel näinud, kas tõesti sõna on elus? / Sõna, mis ajaks pöördesse, oleks joovastavalt valus 

Silver Sepp ja Bence Bárány Tartu kirjanduse majas.

Maari Soekov

Kuidas teed sooja Euroopa luuleprõmmu finaaliks Budapestis?

Lasen tõlkida selle, mis juba olemas, kirjutan uued teemad lahti ja õpin kõik pähe. Tundub, et kõige etem on seal lugeda oma luuletusi inglise keeles, et segakeelse publikuga hea kontakt saada, kuid püüan sisse jätta huvitavaid eestikeelseid kõlavärve – säilitamaks omapära. Prõmmupublik paneb ju hinde puhtalt emotsiooni pealt. Kutsun luuleseiklejaid endaga Ungarisse kaasa. Euroopa poetry slam’iga käib kaasas nädalapikkune festival koos töötubade ja luuleõhtutega. Ajee!

 

Eesti luuleprõmmu finaalis astusid üles veel Aliis Aalmann, Heidi Iivari, Ljudmila Kazarjan, Rabarbara Kraater, Jaak Känd, Raul Majas ja Kalev Vapper ning külalisesineja Bence Bárány Ungarist.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht