Avalik loeng

Katrin Idla

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Esmaspäeval, 26. märtsil kl 12.15 toimub Yale’i ülikooli slaavi keelte ja kirjanduse professori Tomas Venclova venekeelne avalik loeng teemal „Tallinna ja Vilniuse tekstid”. Loeng toimub Tallinna ülikooli Silva hoone ruumis S-327.

Tomas Venclova on tuntud leedu luuletaja, tõlkija, kirjandusteadlane ja inimõiguslane. Ta on ka Tallinna ülikooli Lotmani stipendiumi laureaat 2012. Loengule on oodatud kõik huvilised!

*

Kolmapäeval, 28. märtsil kl 14 peab Tallinna ülikooli Silva hoone ruumis S-428 avaliku loengu „Ebatäielik pilt: trükitud raamat ja käsikiri kultuuride uurimises” („Das unvollständige Bild: Buchdruck und Handschrift in der kulturgeschichtlichen Arbeit”) Martin Klöker Osnabrückist. Loeng on saksa keeles.

„Oma loengus räägin trükitud raamatute ja käsikirjade tähendusest Balti kultuuriloolises uurimistöös. Mõlema meediumi puhul avaneb möödunud aegade kirjandus meile täiesti erineval moel. Analüüsin nende kahe vormi erisusi ja kokkulangevusi ning üritan teha neist nii kultuuriloolaste kui ka mäluasutuste – raamatukogude, arhiivide ja muuseumide – töö jaoks üsna pragmaatilisi järeldusi,” tutvustab oma loengu teemat Martin Klöker.

Martin Klöker on üks tuntuimaid noorema põlve Tallinna varase uusaja kirjanduse spetsialiste, kelle monumentaalne kaheköiteline doktoritöö on Tallinna XVII sajandi kirjanduse alal viimaste aastakümnete olulisim teos. Martin Klöker esineb samal päeval kl 16 ettekandega ka germaani-romaani keelte ja kultuuride instituudi teadusseminaril.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht