Avalikud loengud

Sirp

Reedel, 6. jaanuaril 2012 kl 11–16 toimub Tartu ülikooli aulas (Ülikooli 18) konverents „Andekus – nähtav ja peidetud”. Kutsutud lektorite hulgas osalevad dr Bronė Narkevičienė, kes on 2005. aastal Leedu parlamendis vastu võetud andekate arendamise strateegia üks peaideolooge, ning Tallinna lastepolikliiniku psühholoog Kai Teeäär, kelle erihuviks on autismi temaatika, millest sagedasti kasvab välja küsimus: kas andekus on piirideta või piiratud? Laste anded ei avaldu alati nähtaval moel, vaid on sageli maskeeritud – olgu siis põhjuseks mittestimuleeriv keskkond või lapse soov teistega sarnaneda ja olla seeläbi rohkem sotsiaalselt aktsepteeritud. Samuti võib põhjuseks olla moonutatud enesehinnang või mõni muu hariduslik erivajadus, mis varjutab lapse tegelikke võimeid. On selge, et iga andeka lapse avastamine ja tema arengu toetamine on oluline just väikestele riikidele ja rahvastele. Vahel aga võivad andekate avastamise sildi all toimuda ka absurdsed protsessid – näiteid leiab nii lähemast kui ka kaugemast minevikust, meie oma Maarjamaaltki. Kuidas leida tasakaal, mida panna tähele, kuidas näha maski taha – nendele küsimustele püütakse vastuseid leida. Konverentsil esinevad valdkonna spetsialistid, kes on kas oma teadustöös või erialases tegevuses nende probleemidega kokku puutunud.

Konverentsi korraldab TÜ teaduskool, osalema oodatakse pedagooge, koolijuhte, haridusametnikke, koolipsühholooge, lapsevanemaid ja teisi huvilisi.

*

Kolmapäeval, 11. jaanuaril 2012 kl 17 Tartus Baeri majas (Veski 4) räägib professor Tiiu Kull teemal „Taimede maa-alune elu”. Maaülikooli kolmapäevaste teeõhtute eesmärk on lähendada ülikooli uurimissuundi ja pakkuda populaarteaduslikku ajaviidet, ettekannetele järgneb arutelu. Üritused toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval kell 17, oodatud on kõik huvilised.

Kolmapäevaseid teeõhtuid peeti ka XIX sajandil Karl Ernst von Baeri ajal. Toona kogunesid Baeri juurde Tartu professorid, sageli ka üliõpilased, Baeri sõbrad või Tartus viibivad välismaa teadlased. Traditsiooni taastasid maaülikooli teadusprorektor Anne Luik ja teadusloo uurimise keskuse juhataja Erki Tammiksaar.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht