In memoriam: Andrus Saar

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

28. mail suri 68-aastasena pikaajalise haiguse tagajärjel sotsioloog, ajakirjanik ja ajakirjandusteadlane Andrus Saar.
1946. aastal sündinud Andrus Saar lõpetas 1970. aastal Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal ning 1976. aastal aspirantuuri. 1977. aastal kaitses ta Moskva Riiklikus Ülikoolis filoloogiakandidaadi kraadi.
1970–72 oli ta Eesti Raadio toimetaja, 1976–88 Tele-Raadiokomitee arvutuskeskuse insener, metoodik, vanemteadur ja osakonnajuhataja, ühtlasi 1979 TÜ eesti keele kateedri õpetaja, 1979–87 žurnalistika kateedri vanemõpetaja.
1988. aastal asutas Andrus Saar sotsiaal- ja turu-uuringutefirma Saar Poll OÜ, milles sai ka juhatajaks, 1989–1992 oli ta VCIOMi Eesti osakonna juhataja.
Andrus Saare peamised uurimisvaldkonnad olid massikommunikatsioon, avalik arvamus ning kultuuri, rahvussuhete ja religiooni sotsioloogia. Ta oli avaliku arvamuse uurimise suuna rajaja Eestis aastast 1983. Aastast 1985 osales Saar paljudes rahvusvahelistes võrdlevates uuringuprojektides (Eurobaromeeter, sotsiaalne võrdõiguslikkus, Euroopa väärtused, maailma väärtused, Uus Balti Baromeeter, noored ja ajalugu, rahvusvaheline terrorism jt). Ta oli American Association for Public Opinion Research (AAPOR) ja World American Association for Public Opinion Research (WAPOR) liige (1990–94). Saar avaldas vähemalt 40 teadustrükist.
Saar õpetas TÜ-s ajakirjandust ning oli ka TPÜ, Õigusinstituudi, Audentese Ülikooli ja Eesti Kõrgema Kommertskooli (EBS) sotsioloogia- ja meediaõppejõud.
2001. aastal pälvis Saar Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht