In memoriam: Dainis Stalts

Dainis Stalts  3. I 1939 – 12. IV 2014

Pärast võitlust raske haigusega lahkus meie hulgast armastatud liivi kultuuritegelane, tuntud Läti folklorist ja poliitik Dainis Stalts.
Dainis Stalts oli tegev liivi ansambli Līvlist juures. Koos liivlannast abikaasa Helmi Staltega asutas ta 1976. aastal folkloorirühma Skandinieki, mis populariseeris ka liivlaste muusikalist pärandit, ning oli selle kunstiline juht.
Tema folkloristi- ja poliitikutööd on tunnustatud Läti riigi kõrgemate autasudega. Dainis Stalts oli tihedates sidemetes ka Eestiga. Ta armastas ja tundis Eestit ning pidas tähtsaks, et hõimurahvaste kultuurisild oleks tugev. Hoolimata läti päritolust oli Dainis Stalts tõeline liivi kultuurisaadik, kelle sõbralikkus, väärikus, arukad sõnad kujundasid meie pilti liivlastest.  Dainis Staltsi tööd ja väärtusi kannavad edasi tema nooremad lapsed Julgī ja Dāvis, kes on samuti  liivluse tublid hoidjad.
Jääme mäletama imelist koostööd liivi pärandi tutvustamisel. Meenutame kallist mõttekaaslast, väärikat ja head inimest regilaulusõnadega:

Ära suri suuri kuuski,
ära kadus käharpää kaske,
langes ladvata pedakas:
jättis oksad oigamaie,
lehed laiad leinamaie.
Oksad oigavad isada,
lehed leinavad Dainista!

Eesti Folkloorinõukogu
MTÜ Fenno-Ugria
Liivi Sõprade Selts

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht