IV rahvusvaheline Heino Elleri nimeline viiuldajate konkurss

Tiia J?

Tallinnas 11. – 19. oktoobrini

Anton Hansen Tammsaare mängis viiulit, õppis Tartu ülikoolis õigusteadust ja sai kirjanikuks. Ta viiul on tallel temanimelises memoriaalmuuseumis Kadriorus.

Heino Eller mängis viiulit, õppis Peterburi ülikoolis õigusteadust, lõpetas Petrogradi konservatooriumi komponistidiplomiga ja tuli siis Eestisse. Oli 1920. aasta, Eller oli 33aastane. Ta poole sajandi pikkuse pedagoogilise töö tulemuse kohta öeldakse – Elleri koolkond.

Ta enese loomingu kohta kirjutatakse: instrumentaalne mõtlemine, polüfooniline faktuur, vormiloogika, viimistletus. Elleri „Koit”, „Kodumaine viis” või „Avarused” annavad kuulamise ajal vaevalt mahti mõelda sõnadele, millega tema loomingut iseloomustatakse. Kuigi see kõik on seal olemas nagu enam-vähem kõigis Elleri teostes. Pigem tunneme ära vaimulaadi, lähedase looduselamuse, omase tundetooni.

Kuidas kõlab eesti muusika külaliste esituses? On alati ootamisväärne kuulata uut interpretatsiooni. Ja külaliste puhul jääb võimalus, et nende repertuaaris rändab mõnigi eesti helitöö maailmas kaugema kaarega.

Homme avatakse Tallinnas neljas rahvusvaheline Heino Elleri nimeline viiuldajate konkurss. Osavõtusoovi on avaldanud 24 viiuldajat kaheksast riigist.

Muide, Elleri viiuli praegune asukoht on teadmata.

 

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht