Kõik valima!

 

Ärilise ettevõtte kultuurilist tegevust – sellist, mis ei luba ärilisele ettevõttele vahetut kasumit – võib vaid tervitada. Teist aastat korraldab Apollo Raamatumaja oma lugejate seas küsitlust, et selgitada aasta jooksul ilmunud raamatumassi seast välja nende lemmikud. Ajavahemik ei kattu siin päris täpselt kalendriaastaga, kuna detsembri keskpaigaks on võitjad teada, kuid võib eeldada, et mõned selle aasta olulised teosed ilmuvad veel pärast seda. Parimad selgitatakse välja järgmistes kategooriates: Eesti autori ilukirjandusteos, eesti keelde tõlgitud ilukirjandusteos, luulekogu, laste- ja noorteraamat ning aimeraamat. Toome allpool ära Apollo nominentide valiku eesti autori ilukirjandusteose ning luulekogu kategoorias. Selliste nimekirjade üle võib rõõmustada, kuna valiku puhul on lähtutud nii müügiedust kui ka raamatupoe inimeste endi maitsest või sisetundest. Võib arvata, et siit leiab mõnegi tulevase kirjandusauhindade kandidaadi ja laureaadi. Soovitame minna kas Apollo koduleheküljele www.apollo.ee või täita Apollo Raamatumajja sisenedes küsitluslehe kohapeal. Muuseas, igas kategoorias saab lisada ka oma favoriidi, seega pole nominentide nimekiri lõplik ega „lukus”.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti autori ilukirjandusteose osas kandideerivad Ene Mihkelsoni „Katkuhaud”, Kerttu Rakke „Küpsiseparadiis”, Andrus Kiviräha „Mees, kes teadis ussisõnu”, Tarmo Tedre „Onanistid”, Kristiina Ehini „Pillipuhujanaine ja pommipanijanaine”, Mehis Heinsaare „Rändaja õnn”, Mats Traadi „Sarviku armastus”, Jaak Leeri „Savumees Einaril on kogu aeg buss katki”, Jaan Kaplinski „Seesama jõgi” ning Tiina Laanemi „Väikesed vanamehed”.

Luulekogu osas kandideerivad: „Kaardipakk KAKS”, „Must lagi”, Merca „Narrivile”, Arvi Siia „Neoon kangialuste kohal”, Indrek Hirve „Surmapõletaja”, Jüri Üdi „Tiibadega raamat”, Urmas Alenderi „Truu nailonkuu”, Debora Vaarandi „Tähine laotus tantsib”, Leelo Tungla „Täisminevik” ja Tartu NAKi „Väike pornoraamat”.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht