Kaitsmisel väitekirjad

Katrin Idla

ANTON TŠERTOV, sünd 1984 Tallinna Tehnikaülikool Taotletav teaduskraad: filosoofiadoktor (PhD), arvutiteadus Doktoritöö „System Modeling for ProcessorCentric Test Automation” („Süsteemide modelleerimine protsessorikesksete testprogrammide sünteesi automatiseerimiseks”) http://digi.lib.ttu.ee/i/?645 Kaitsmine toimub neljapäeval, 9. veebruaril kl 15 Tallinnas Raja 15 ruumis IT-209. Juhendajad: prof Raimund Johannes Ubar ja dr Artur Jutman Oponendid: prof Matteo Sonza Reorda (Torino Polütehnikum), PhD Gunnar Carlsson (Ericsson AB ) ja dr Eduard Petlenkov (Tallinna Tehnikaülikool)

Väitekirjas käsitletakse elektroonika trükkplaatide testimisvaldkonda. Tänapäeval laialt levinud trükkplaatide testimise meetodid ei rahulda nõudmisi, mille on üles seadnud moodsad tehnoloogiad. Üha olulisemaks saab süsteemide kiiruslik katsetamine ja süsteemisisese funktsionaalse diagnoosi vajadus. Oluline on mõlemaid probleeme käsitleda koos. Tööstuses on selline metodoloogia arendamisel, kuid kitsaskohaks on testprogrammide koostamise suur maksumus. Doktoritöös on leidnud nimetatud metodoloogia uudse lahenduse protsessorikesksete elektroonika trükkplaatide testimise (PETT) nime all. Vaatamata mitmesuguste PETT-lahenduste olemasolule, on üldiseks puuduseks komplitseeritud käsitsitöö kõrge maksumus, mis on seotud trükkplaadi komponentide keeruka funktsionaalsuse analüüsi ning arvestamisega testimisteede aktiveerimisel ja testprotseduuride koostamisel. Suurem osa trükkplaatide testide programmeerimise tööst tehakse tänapäeval käsitsi. Enamikul juhtudel ületab testide programmeerimistöö maht kulud sedavõrd, et osutub paratamatuks teha järeleandmisi testimise kvaliteedile. Töö põhitulemuseks on uus metodoloogia, mis viib PETT-lahenduste kulutused sedavõrd alla, et need oleksid tööstuses vastuvõetavad. Väitekirjas on esitatud meetod PETT-programmide sünteesi automatiseerimiseks. Sünteesi formaliseerimise aluseks on uudne lahendus, kuidas üle kanda ja arvutada trükkplaadil testandmeid mööda testimisteed. Seejuures modelleeritakse testimisteed sellel asuvate komponentide ja nendevaheliste protokollide funktsionaalsete ja struktuursete mudelite abil. Väljatöötatud automatiseerimiskeskkonna kasutamine vähendab testide projekteerimise töömahtu ja testide sünteesiks kuluvat aega, tagades samal ajal kõrge kvaliteediga PETT-programmide sünteesi.

KARIN VIIPSI, sünd 1982

Tallinna Tehnikaülikool

Taotletav teaduskraad: filosoofiadoktor (PhD), keemia- ja materjalitehnoloogia

Doktoritöö „Impact of ED TA and Humic Substances on the Removal of Cd and Zn from Aqueous Solutions by Apatite” („EDTA ja humiinaine mõju Cd ja Zn eraldamisele vesilahusest apatiidiga”) http://digi.lib.ttu.ee/i/?646

Kaitsmine toimub reedel, 10. veebruaril kl 12 Tallinnas Ehitajate tee 5 ruumis VI-229.

Juhendaja: PhD Kaia Tõnsuaadu

Oponendid: prof Māris Kļaviņs (Läti Ülikool) ja em-prof Toomas Tenno (Tartu Ülikool)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht