Kas on elu pärast kapitalismi?

Madli Pesti

Mis meist saab? Kas me julgeme mõelda tulevikust? Mis paneb meid tegutsema? Kas me vajame edasi elamiseks uut juhtideed? Mis saab armastusest, surmast, üksindusest? Miks me teeme seda, mida teeme? Kas me teeme seda, mida me arvame, et me teeme?

Von Krahli akadeemias räägitakse ainult olulisest. Von Krahli akadeemia ei süüdista minevikku, vaid loodab leida ideid ja lahendusi tulevikuks. Püüame sõnastada elu mõtte, leida selle, mis erutab ja tegutsema paneb.

Von Krahli akadeemia on kui seitsme peaga mõtlev lohe: päid kasvab juurde vaat et iga tunniga. Lohe selgrooks on Von Krahli maja Tallinnas Rataskaevu tänavas, sisenedes leiate end multimediaalses keskkonnas. Kord või paar nädalas peab majas loengu külla tulnud ekspert. Teemad varieeruvad globaalsest soojenemisest ökokülade püstitamiseni, sõltumatu meedia võimalustest üleminekulinna utoopiani. Lektorid lendavad kohale Kanadast ja Venemaalt, Euroopast rääkimata. Üks ei lenda ka – eelistab jätta tilgakese õhku puhtamaks ning pidada videokonverentsi.

Von Krahli akadeemias elab kümme rahvusvahelist kunstnikku, nad reageerivad lektorite kõneldule kord nädalas teatrisaalis ja teevad seda multimediaalses vormis. Kirjanduslikku või kunstilisse vormi valavad oma reageeringud Eesti kunstiakadeemia, draamakirjanike akadeemia ja Balti filmi- ja meediakooli ning Von Krahli ja Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Lükkame uuesti käima ka Von Krahli kino – filmid nädala loenguga haakuval teemal.

Von Krahli akadeemia siseneb ühiskonna populaarseimasse meediumisse ehk televisiooni; olulistest asjadest rääkimine ei saa ju olla vaid kitsa grupi huvi. Oktoobri ja novembri kaheksal nädalalõpul näeb ETVs täiesti uut teleformaati: segu loengutest, teatrist, inimeste reageeringutest reality-show esteetikas.

Von Krahli akadeemiasse sisenejalt ootame julgust mõelda ning ka soovi jagada oma unistusi ja hirmu tuleviku ees. Von Krahli kodulehel on avatud foorum. Tallinnas hakkavad ringi käima filmitudengid, kes koguvad meie kõigi ootusi, kahtlusi, küsimusi.

Von Krahli akadeemia loodab, et 28. novembriks – Eesti Vabariigi 90. aastapäeva lõpuks – aimame vastust mõnele ülalpool esitatud küsimusele.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht