Kas surm poomise või mahalaskmise läbi…

Mart Laar

(Kommentaar) … sellise küsimuse on Edgar Savisaar Keskerakonna ja Tallinna Linnavalitsuse poolt ühiselt korraldatavas interneti-hääletusel kultuurirahvale esitanud. Pole midagi öelda, plaan on kaval. Sundides avalikkust valima Tallinna Linnateatri ning Kultuurikatla vahel õnnestub ühelt poolt edendada  „jaga ja valitse” poliitikat, kultuurirahvas põhjalikult omavahel tülli ajada ning ise puhtalt asjast välja tulla, kokkuvõttes kogu jama valitsuse kaela lükates. Kuni Linnateater ning Kultuurikatel arveid õiendavad, võib Savisaar Tallinna lahte kasvõi sada Kalevipoega püstitada või maksumaksjate raha muul kombel tuulde lasta.

Mõned pahatahtlikud inimesed on Edgar Savisaart seepeale süüdistanud teatrivaenulikkuses. See süüdistus on küll täiesti ülekohtune. Edgar Savisaar on vana teatrisõber. Kes seda ei usu, heitku pilt Tallinna Linnavalitsuse poolt rahastatavale Kesk-Televisioonile, mis toodab selliseid huumoriteatri programme, et lausa lust vaadata. Ning võrreldes professionaalse teatriga, mis vaatajatele tihti kaugeks jääb, ei maksagi see nii palju – ainult mõnikümmend miljonit krooni aastas. Koos teiste summadega, mis linnavalitsuses kulutatakse linnaelanike teavitamisele kõigest sellest suurepärasest, mida Keskerakond korda saadab, ulatub see ligi saja miljoni kroonini.
Sellest summast piisaks aastate lõikes rahulikult nii Linnateatri kui Kultuurikatla ehitamiseks. Üle jääks ka elanike teavitamiseks. Nii polegi teha muud, kui korraldada Tallinnas üks tõeline küsitlus teemal, kas valmis tuleks ehitada nii Linnateater kui Kultuurikatel, vähendades selleks viie miljoni kroonini aastas summat Kesk-televisioonile ning muule linnameediale. See annaks linnaelanikele võimaluse vastata, mida nad siis linnavalitsuselt ootavad: kas Tallinnale oluliste kultuuriobjektide toetamist või keskerakondlikku teavituskampaaniat. Sellise küsitluse korraldamiseks pole vaja teha muud, kui koguda kokku küsitluse algatamiseks vajalikud allkirjad ning esitada vastav ettepanek linnavolikogule. Kui see peaks ettepanekust keelduma, on võimalik küsitlus kindlasti ka internetis korraldada.
Loomulikult on ka võimalik, et terve mõistus enne nimetatud aktsioonide korraldamist peale jääb, kuid kahjuks pole mul selleks suuremat usku.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht