Kui peaks juhtuma nii, et teie erakonnal tuleb pärast valimisi välja panna kultuuriminister, siis kes seda ametikohta silmas pidades erakonnas kõne alla tulevad?

V.-S. M.

Isamaa ja Res Publica Liit: IRL leiab, et sellele kohale sobiks Ando Kiviberg, aga miks mitte ka Neeme Kuningas, Lauri Vahtre või Peeter Tulviste. 

Marek Strandberg, Eestimaa Rohelised:  Me kahtleme kultuuriministeeriumi kui iseseisva valitsusasutuse vajalikkuses praegusel kujul. Võimaliku reorganiseerimise puhul peaksid need osad valitsemisalast, mis ei ole veel valmis enesejuhtimiseks mitteriiklikes vormides, minema esialgu haridus- ja teadusministeeriumi valitsemise alla (eeskätt kultuuriministeeriumi valitseda haridusasutuste võrk – muuseumid ja raamatukogud, samuti spordisüsteem). 

Tulenevalt eesseisva iseloomust peaks minister olema eeskätt võimekas läbirääkija ja hingega demokraat, kellele tema ametikoht kiiresti liiga armsaks istumispaigaks ei saaks. Professionaalse kultuuri alast teadmist esindavad meie nimekirja eesotsas Artur Talvik (film) ja Kaarel Tarand (kultuurimeedia).         

Sotsiaaldemokraatlik Erakond: Indrek Saar ja Jaak Allik.         

Eesti Keskerakond: Leiame, et ministritest ei räägita enne, kui valimistulemused on selgunud ja koalitsioonikõnelused peetud.        Eesti Reformierakond ei pidanud küsijat  või küsimust tähelepanemise vääriliseks. Peaminister on ERR i vahendusel teatanud, et kultuuriminister Laine Jänes on oma tööga hästi hakkama saanud ja valijate usalduse korral tõsiseltvõetav ministrikandidaat edaspidigi.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht