Küpsed kobarad

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kobar esineb roosõielistel, ristõielistel, mailaselistel, käpalistel ja teistelgi taimedeliikidel. Teinekord ka luules ja proosas. Õnneks ei leidu meil vihakobaraid, kuid see-eest kasvavad meil Eestis küpsed kasinusekobarad otse Toompeal. Riigikogu võttis just vastu maksumuudatuste kobareelnõu, kuigi mõnedki on seda nimetanud pigem kobarlolluseks.

Ja juunituuled tõid uudissõnadena kaasa veel lahendamist vajava „rändekriisi“ koos „numbridebatiga“, ikka kvootide üle, mis sest, et juba ammu teada-tuntud terminid „pagulane“ ja „immigrant“ (ehk sisserändaja) kirglike debattide käigus teinekord sassi kipuvad minema. Nüüd on meil on „rändeteema“ ja me jälgime hoolikalt, mida ütleb rändevolinik.

NB! Mitte segi ajada „soovolinikuga“, nagu nimetas taotletavat ametit favoriit võrdse kohtlemise ja soolise võrdõiguslikkuse voliniku kohale. Jah, me kõik tahaksime näha valimisprotsesse õiglasena ja võitmas ikka kompetentseimat ja tugevaimat kandidaati. Kuid kas Eestis on kõigil võrdsed võimalused kandideerida ametikohtadele, näiteks kas või võrdõiguslikkuse volinikuks?

Mustamäe mändide all on vetostab-ei-vetosta-saaga tuules juba õide puhkenud uued vanasõnad „Anna kuradile sõrmejälg, tema võtab terve käe“ ja „Ega süljeproovi andmata rektoriks ei saa“.

Õnneks on sel suvel siiski Eestimaal, mida oodata. Meid ootab ei midagi rohkemat ega vähemat kui revolutsioon, „bussirevolutsioon“ nimelt, kui õnn jõuab meie õuele Šoti miljardäri odavbussifirma näol. Nüüd justkui ei tahakski karjatada, et ainult mitte minu õue peale, just selliste revolutsioonide ajal me elada tahaksimegi, bussirevolutsioonile võiks järgneda veel teisigi toredaid suviseid revolutsioone.

Meie õuele on nüüd jõudnud lisaks mugavuspagulusele, sisepagulusele ja kagupagulusele veel üks uus eksiililiik, nimelt „maksueksiil Lätis“. Ning meie peade kohal valitseb kõrgemal atmosfääris „jugavool“ (väga tugevate tuulte vöönd), mis toob kähku kohale tsüklonid Atlandilt ja jaheduse Norra merelt, kuid südasuvise sooja serva jätab Eesti lõuna- ja idapiiri lähistele. Säh sulle Lati patsu.

Su tund on tulnud – ning sind vajutavad

su kasinuse kammitsevad ketid:

kui küpse kobar ripud nüüd mu suul.

Marie Under

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht