Medali teine külg

Õdusa novembrikuise hingedeaja halluse lõpetanud siniroosavalge talvetaeva all võib end mõnusalt tugitooli sättida ning nautida lahtirulluvate parteireklaamide panoraamseid vaateid.

„Kindlalt edasi!” kuulutab videoklipis ruleerimisrajal sammuv peaminister Taavi Rõivas, reklaam, mille irvhambad on juba ristinud „patsient põgeneb päästekopteri eest”, vihjates peaministri kopterilembusele. Kindlasti valitseks reformierakond meelsasti edasi, kuid tooni poolest toob see reklaam meelde kuulsa „Murrame läbi!” kampaania.

Seda, et miski avalikus ruumis lausutust siiski jõuab Keskerakonna kontoriaparaadi kõrvu, võiks ju järeldada Keskerakonna kampaaniast „Noorenev Keskerakond”, kus Tallinna busside külgedel tutvustatakse „noori ja tegusaid keskerakondlasi”. Keegi ei tea, kes need inimesed on. Kas keskis käib sama jõuline põlvkonnavahetus nagu reformiski?

Sotside välikampaania „Eesti asi on alati olnud sotsiaaldemokraatlik”, mis esitleb (võiks öelda, et ekspluateerib) mineviku vaimuhiiglasi. Vilde, Tuglas, Tammsaare … Tammsaare muuseum protestib, kuid asi pole niivõrd selles, kuivõrd sotsiks Tammsaaret võiks pidada, vaid selles, et kampaania, kus üksildane eks-põllumajandusminister tühjas telgis romaani loeb, koliseb, nagu üks tuntud plekist kodutarvik.

Muidugi on valimisreklaamid tühiasi selle kõrval, millise võimsusega Youtube’is lollakad reklaamid kõrva kärgatavad ning meeleoluks mängima seatud muusikalise atmosfääri müraga risustavad. Kui YouTube tuli lagedale Muusikavõtme-nimelise reklaamivaba muusikakanali pakkumisega (YouTube Music Key), siis parteireklaamidest pole pääsu ka igakuise tasu eest.

Veelgi utoopilisem oleks loota, et pool aastat enne valimisi alanud reklaamiralli asemel alustaksid erakonnad Eesti suurimate sotsiaal- ja majandusvaldkonna probleemide sõnastamisest, tutvustaksid valijaskonnale oma programme ning neis sisalduvaid lahendusi eluolu edasiviimiseks ja paremaks muutmiseks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht