Pealelend: Anu Vahtra ja Indrek Sirkel

Reet Varblane

Kirjastus Lugemik osales 19. – 22. septembrini esimese Eesti kirjastusena New Yorgi kunstiraamatumessil.Kas New York Art Book Fair vastas teie ootustele?Kindlasti vastas, enamgi veel. Võimalus näha ligi 280 messil osalenud väikekirjastuse, raamatupoe ning isekirjastaja väljapanekut, arvukad vestlused messikülastajatega, olulised professionaalsed kontaktid – nelja päevaga vastu võetud infot alles üritame seedida. Eks messil osalemise olulisus meile endale selgub aja jooksul. Foto: Annel Käsmayr

Kas asukoht, MoMA PS1, oli tänavust messi ka sisuliselt mõjutanud?
Kuna osalesime messil esimest korda, siis ei oska öelda, kas MoMA PS1 mõjutas asukohana messi sisuliselt seekord rohkem või vähem, kui varasematel aastatel. Küll aga võib öelda, et mess hõlmas hoone ning selle territooriumi täielikult: see toimus kõigil neljal korrusel, kelder, fanzine’id ja kunstnike isekirjastatud trükised asusid hoovile paigaldatud telgis, kõige väiksemate kunstikirjastuste jaoks oli sisehoovi ehitatud Buckminster Fulleri stiilis avar kuppel (dome). Samuti on kindlasti oluline fakt, et mess toimub MoMA PS1-s, kuna tegemist on ühega nimekamatest nüüdiskunsti institutsioonidest NYCis.

Kuidas teid vastu võeti?
Messikülastajate ja professionaalide huvi meie trükiste vastu oli meeldivalt suur. Samuti oli messi korraldatud äärmiselt professionaalselt. Kõik oli viimse detailini läbi mõeldud, alustades ruumijaotusest, lõpetades raamatute transpordiga. Nii suure hulga osavõtjate juures oli vastuvõtt vägagi isiklik: korraldajad käisid nelja päeva jooksul juttu ajamas kõigi osalejatega, oluline info saabus jooksvalt postkasti.

Kas mõnel teisel Eesti kirjastusel, kes annab ka kunstiraamatuid välja, on põhjust New Yorgi kunstiraamatute messile pürgida?
Põhjust pürgida on ikka, aga kindlasti peaks silmas pidama seda, et see on peamiselt alternatiivse suunitlusega ning suurkirjastused ega rahvusvahelised kunstiinstitutsioonid seal enamasti ei osale.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht