Resident

Peaminister ning teda saatev äridelegatsioon viibivad veel pühapäevani töö­visiidil Ameerika Ühendriikides. Tuuri üks eesmärke on tutvustada Eesti e-residentsust. Pole kahtlustki, et majandus- ja kommunikatsiooni­ministeeriumi (MKM) asekantsleri Taavi Kotka juhitav grandioosne plaan kasvatada lähikümnendeil e-eestlaste arv 10 miljonini on vähemalt Eesti riigi maine­kujunduse vaate­nurgast juba õnnestunud. Kotka valiti sel nädalal ka 2014. aasta Euroopa parimaks IT-juhiks.

Seda, kuivõrd suudab e-residentsus panustada peale riigi mainekujunduse ka meie majandusse, ei saa me ilmselt teada veel niipea, sest enamik tööd seisab alles ees. MKM teataski eelmisel nädalal, et tahab algatada programmi „10 miljonit e-eestlast”, mille raames soovitakse lähema kolme aasta jooksul Eestisse tuua vähemalt 17 000 e-residenti ja nende toel 5000 ettevõtet. Programmi hakkab ellu viima Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juurde loodav meeskond.

Teadusportaal Novaator vahendas aga sel nädalal Kadri Leetmaa, Tiit Tammaru ja Daniel Baldwin Hessi ajakirjas Annals of the Association of the American Geo­graphers avaldatud artikli, kus nenditakse, et kuigi on märgatavalt vähenenud nende eestlaste osakaal, kes ei soovi teisest rahvusest inimestega linnaruumi jagada, eelistavad eestlased ka praegu võimalusel elada lähestikku oma rahvusest naabritega. Võib ju väita, et Tartus läbi viidud uuringu tulemusi ei saa tervele Eestile üle kanda, kuid eestlaste tõrksust immigrantide vastu on näidanud mitmed teisedki aruanded.

Kas poleks e-residentsuse programm ka üks suurepärane lõimimisvahend – kõigepealt harjuvad eestlased ära digitaalsete teisest rahvusest kaasmaalastega ja ehk seejärel lepitakse nendega ka kõrvalkorteris? Plaanitava programmi „10 miljonit e-eestlast” meeskond võiks ju sellelegi mõelda.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht