Suletuse kuuspakk

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Veel aasta alguses võideldi meedias riigikogu plaani vastu hävitada komisjonide istungite salvestised. Oponentide sõnul ei käi see kokku avatud valitsemisega. Sellega võib vaid nõustuda.

Kahjuks meenus see teema sel nädalal taas, kui Priit Pärn ei saanud kunstiakadeemia nõukogus piisavalt toetust professorina jätkamiseks. Mõista, mõista, kumb tsitaatidest on pärit EKA nõukogu kodukorrast ja kumb riigikogu kodu- ja töökorra seadusest.

Esimene: „Protokolli kantakse vaid sisuliselt kokkuvõetud sõnavõtud, eriarvamused ja muud päevakorrapunkte puudutavad olulised asjaolud. Isiku- ja umbusaldushääletuse puhul protokollitakse vaid hääletustulemused, sõnavõtte ei protokollita.“

Teine: „Protokoll peab kokkuvõtlikult kajastama komisjoni istungi käiku ja komisjoni istungil vastuvõetud otsuste ning seisukohtade kujunemist. [—] Sõnavõtja seisukohad refereeritakse ning hääletamistulemused kantakse protokolli nimeliselt.“

Nagu näha, välistab esimene isikuhääletuse puhul sõnavõttude protokollimise ehk keegi ei saagi kunagi teada, kes millisel põhjusel ja kuidas hääletas. See peab olema riigikogu töökord, arvate – ja kahjuks eksite. Avatud valitsemise eest saab vähemalt antud juhul plussi kirja just riigikogu ning avaõiguslik ülikool jääb tagurlaseks.

Kuidas me saame nõuda poliitikuilt läbipaistvaid ja argumenteeritud otsuseid, kui isegi meie vaimupõllu harijad ei julge oma tegusid põhjendada?

Ei saagi, seega tuleb leppida.

Nagu sellegagi, et limonaadi müümine kuuspakina on täiesti seaduslik tegevus, mis sest, et harjutab potentsiaalseid tarbijaid alkoholimüügi sõnavaraga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht