Teatrisse on oodatud beebid!

Anna-Liisa ?spuu

JAANA JUUR Teatrifestival „Tallinn Treff” täidab juba teist aastat varasuvise vanalinna värvika festivalimeluga. 2. – 8. juunini koos vanalinnapäevadega toimuv rahvusvaheline festival toob Tallinnasse trehvama nii maailma teatritipud kui Eesti teatri-, muusika-, tantsu- ja kunstirahva.

Kui eelmise festivali põhiprogrammiga tutvustati maailma nukukunsti tippe, siis tänavuse festivali põhirõhk ei jää erilisuselt sugugi alla – teatrisse on oodatud beebid! Alla aasta vanusele publikule mõeldud lavastusi Eesti teatrite mängukavadest naljalt ei leia. See ei tähenda aga sugugi, et nii noorele publikule teatrit kusagil ei tehta. Tehakse küll. Ja vägagi põnevalt. Seekord täidavad põhiprogrammi beebidele ja paariaastastele mängivad teatritrupid Itaaliast, Soomest, Saksamaalt, Ungarist, Norrast, Lätist, Venemaalt ja Eestist. Beebiteater on hoopis isemoodi teater. Siin saab väike teatrikülastaja emme süles ise etendusele kaasa elada: käega vees plätserdada, peeglisse kiigata, värvilisi nöörikesi sikutada ja mõnusasti muusikale kaasa mugistada. Teatrisse tulnud emmedel-issidel ei tule kärude hoiu pärast muretseda, sest Eesti nuku- ja noorsooteatris ees ootavad uhke lapsekärude parkla ja mähkimislauad vajaliku beebivarustusega.

Kuid „Treff” ei koosne vaid põhiprogrammist. Väikelastele mängivad ka ülemaailmse nukuteatrite ühenduse UNIMA Eesti nukuteatrid, nii Tallinnast kui Hiiumaalt, Viljandist, Jõhvist, Kehrast ja Narvast.

Eelmisel aastal ülihoogsalt alustanud „Noor vaim” on omaette festival festivalis, ühendades Eesti teatri-, muusika-, tantsu- ja kunstinoori. „Noore vaimu” programmis näeb nii Tallinna kui Viljandi teatri- ja tantsutudengite koolitöid, kunstiakadeemia tudengite näitusi, „Koolitantsu” paremikku, teatri- ja tantsustuudiote lavastusi. Viimaks on noortel päris oma festival, kus üksteise aasta jooksul valminud tööd-tegemised nädala jooksul ära vaadata saab.

„Tallinn Treff” on seadnud endale tähiseks aasta 2011, kui Tallinn kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Just selleks aastaks soovib „Treff” kasvada maksimumini ja kutsuda kuuajalisele suvisele festivalile Tallinna kogu Euroopa. Iga „Treff” astub kultuuripealinna-aastale aina lähemale. Kui sel aastal on festival suunatud beebidele, siis järgmisel aastal ühendatakse käed „Draamakesega” ja põhiprogrammis on Eesti teatrite laste- ja noortelavastused. 2010. aasta festival on seevastu mõeldud täiskasvanutele. Aastaks 2011 soovitaksegi kokku saada kuuajalise festivali programm nädalate kaupa: esimene väikelastele, teine lastele, kolmas noortele ja neljas täiskasvanutele. Ja siis on ühtviisi suurelt festivalimellu haaratud nii teater, tants, muusika, kunst, kino kui kirjandus.

Treffamiseni!

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht