Eero Talvistu 4. III 1976 – 22. V 2019

Meie hulgast on lahkunud Eero Talvistu poeg, vend, abikaasa, isa, sõber, filmitegija ning väga hea inimene.

Eero oli kõike muud kui tavaline. Jah, ta on lahkunud, aga on jäänud. Suure südamega inimeste elud on nagu suured filmid, maalid või raamatud: autorit enam ei ole ja ometi on – selgelt ja jäävalt.

Ja nii me siin maailmas koos olemegi elanud. Hoides seda, mis on mõeldud, tehtud – nii isiklikult ja lähedalt kui ka suurelt ja üldiselt. Üks samm korraga, üks elu korraga, üks pärand korraga. Mälestades ja mäletades saame heatahtlikumaks, targemaks ja paremaks.

Kõik vajab hoolt. Ka lahkunud sõbra ja lähedase pärand, tema sõnumid ja mälestus. Kõik, kes Eerot tundsid, hoiavad osa temast oma südames. Koos hoiame tema valgust ja ärgem laskem leegil kustuda.

Kõigil Eero lähedastel on minuteid ja sekundeid filmist, mis oli ta elu. Olgem kurvad, et see elu oli nii lühike, aga olgem rõõmsad selle üle, mis on olnud – kõik need ilusad hetked ja kaunid mälestuspildid.

Eero elu jättis jälje ja sõnumi. Ja tema puhul kahel viisil. Ühelt poolt tema loomingus, aga ka isiklikult ja vahetult.

Eerot mäletavad lapsepõlve- ja Tallinna XXI keskkooli sõbrad ning paljud teised kaaslased eri teedelt. Heategevuslik organisatsioon Mondo on tänulik Eero vabatahtlikutöö ja pühendumuse eest.

Eerot mäletavad Concordia ülikooli 1999. aasta lennu vilistlased ning üks siiralt püüdlik õpilasvalitsus. Jäävad unustamatud tudengiaastad ja sõbrad kogu eluks, kelle jaoks on Café Anglais’s alati üks kalvadoseklaas, mis ei jää kunagi tühjaks.

Eerot mäletavad tema kursusekaaslased Eesti muusika- ja teatriakadeemia kultuurikorralduse magistriõppest. Ta jääb meelde kui andekas sõber, kel oli alati aega põhjalikeks jutuajamisteks.

Eerot mäletavad tema filmide tänulikud vaatajad ja kaastegijad. Temast jäävad produtsendina loodud kümme dokumentaalfilmi, lühimängufilm „Jää“ ja väiksemaid projekte mitmele organisatsioonile. Tema filmid olid hoolivad, mõtlikud ja südamlikud. Nii nagu tema isegi.

Eerot mälestavad sügavas leinas kõige lähedasemad – tema ja ta abikaasa perekond.

Tema perekond on sängitanud Eero Rahumäe kalmistule.

ANDRES AGASILD

Eero Talvistu sündis 4. märtsil 1976. aastal. Ta lõpetas 1994. aastal Tallinna 21. keskkooli, õppis aastatel 1995–1999 Concordia rahvusvahelises ülikoolis rahvusvahelist ärijuhtimist (BA), 2000–2002 Eesti diplomaatide koolis rahvusvahelisi suhteid ning alates 2008. aastast Eesti muusika- ja teatriakadeemia magistriõppes kultuurikorraldust ja -ettevõtlust. 2010–2017 täiendas end mitmetel produtsendikoolitustel ja töötubades. Alates 2007. aastast tegutses nii lühi- kui ka dokumentaalfilmide produtsendina (produktsioonifirmad Exitfilm, Lugukala jt), samuti kunsti­mänedžerina (Lind Keraamika Ltd. / Arro Keraamika). Lisaks aktiivsele tegevusele Eesti filmi- ja ettevõtlusmaastikul töötas Eero Mondo lähetatud vabatahtliku eksperdina Birmas Shani osariigis haridustegevusliku organisatsiooni CRED juures.

Filmograafia

2019 „Noored piiril“. Dokumentaalfilm. Produtsent, stsenarist

2019 „Sõda igavatele seintele“. Dokumentaalfilm. Produtsent

2018 „Isa Guy“. Dokumentaalfilm. Produtsent

2018 „Kuuleb. Ei Kuule“. Dokumentaalfilm. Kaasprodutsent

2017 „Jää“. Lühimängufilm. Produtsent

2015 „Karmil pinnal“. Dokumentaalfilm. Produtsent

2015 „Näeme Tšetšeenias“. Dokumentaalfilm. Kaasprodutsent

2014 „Kajaka teoreem“. Dokumentaalfilm. Produtsent

2011 „Side lõpp“. Dokumentaalfilm. Produtsent, helirežissöör, helikujundaja

2008 „Väljasõit“. Tudengifilm. Produtsent

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht